lsdp-baneris-2a

Kašoniškiai paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Gegužės 11 d. Kašonių bibliotekoje buvo paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši data svarbi mūsų tautai: kalbame, skaitome sava kalba, nepamiršdami, kad turime būti dėkingi tiems, kas spaudos draudimo metais priešinosi nutautinimo politikai ir organizavo slaptas mokyklas, spaudos leidimą ir platinimą.

Šia proga mus aplankė kraštietė, laikraščio ,,Gyvenimas“ vyriausioji redaktorė Ramutė Šimukauskaitė. Šiuo susitikimu pradėtas renginių ciklas „Mūsų krašto šviesuoliai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Ramutė yra gimusi šalia Kašonių esančiame Sobuvos kaime ir tik vėliau su tėvais išsikrausčiusi gyventi į Jundeliškių kaimą, o mokėsi Jiezno vidurinėje mokykloje. Vėliau Vilniaus universiteto Istorijos fakultete įgijo žurnalistikos specialybę. Didžiuojamės, kad šis šviesus mūsų krašto žmogus jau daug metų gražiai vadovauja svarbiausiam rajono laikraščiui.

Viešnia dovanų atvežė rytdienos laikraštį, susitikimo dalyviams – po kalendorių, bibliotekai padovanojo pačios kartu su Regina Venskaite išleistą knygą apie kalbininko Jono Kazlausko gyvenimą ,,Baltistikos ąžuolas“. Ji papasakojo apie savo nelengvą, bet ryžtingą kelią, siekiant žurnalisto profesijos, apie laikraščio ,,Gyvenimas“ praeitį ir dabartį, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Visi diskutavome, kiek svarus lietuviškas rašytinis žodis šiandieniame gyvenime, koks svarbus yra rajono žmonėms objektyvus rajoninis laikraštis. Esame dėkingi Ramutei už įdomų pasakojimą apie spaudą, skaitymą, laikraščio svarbą krašto žmonėms.

Susitikimas privertė visus jo dalyvius susimąstyti, kaip svarbu daugiatautėje Europoje išsaugoti savo kalbą ateities kartoms tokią, kokia skambėjo močiučių lopšinėse, bočių pasakose ar liaudies dainose.

 

Danutė Bajorienė

Kašonių bibliotekos bibliotekininkė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti