Kašoniškiai nepamiršta mažiausiųjų – kabina lesyklėles

Spustelėjęs šaltis ir vietomis žemę užklojęs sniegas apsunkina galimybę šalia mūsų gyvenantiems paukšteliams – žvirbliams, sniegenoms bei zylėms – susirasti maisto. Tačiau, kaip visada, kašoniškiai suskumba mažiesiems mūsų bičiuliams į pagalbą.
Vieną šeštadienio popietę susirinkę į Kašonių biblioteką vaikai nutarė pagaminti lesyklėlių mažiesiems draugams. Lesyklėlę pagaminti tikrai nėra sunku. Juk galima sumeistrauti gražią ir puošnią medinę lesyklėlę, o galima ir iš plastikinio butelio padaryti. Svarbu, kad tai būtų naudinga paukščiams. Zylėms žmonės ant virvutės pakabina žalių lašinių gabalėlį – ir tai joms tikras gardėsis. Zylės yra gana drąsios, jos žiemą ateina visai arti žmogaus teritorijos, tuo metu žvirbliai – daug atsargesni.
Vadovaujant Kašonių bendruomenės narei Romutei Kandrotienei gaminome lesyklėles iš antrinių medžiagų, kurios saugios paukščiams, nekenksmingos aplinkai: iš kartoninių pieno pakuočių, plastikinių butelių…
Gražiausias lesyklėles pagamino Indrė ir Gytis Kabašinskai. Jie jas išpuošė guašu. Gaminant lesyklėles aktyvūs buvo Laimis ir Edvinas Mickai, Kotryna ir Mantas Šipkauskai, Ovidijus Tamulynas.


Pirmąsias lesyklėles paukščiams tradiciškai pakabinome prie bibliotekos ir bendruomenės pastato, vėliau ir prie individualių namų. Prie lango pakabinta lesyklėlė suteikia daug džiaugsmo ir padeda pažinti mažus margaspalvius paukščiukus. Visi įsipareigojome nuolat prižiūrėti lesyklėles, išvalyti sniegą, paberti maisto.
Staiga spustelėjus šaltukui bei iškritus sniegui galimi trumpalaikiai paukščių lesinimai. O jei šaltis ir sniegas nesitrauks – būtina padėti mūsų mažiesiems sparnuotiesiems bičiuliams. Zylės labai mėgsta juodąsias saulėgrąžas, žalius lašinukus. Žvirbliai labiau mėgsta augalinės kilmės produktus.
Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti