Karaliaus Mindaugo taurė Kauno „Žalgirio“ arenoje

Pirmi į Kauno „Žalgirio“ arenos paketą išbėgo Panevėžio „Lietkabelio“ ir Utenos „Juventus“ komandos. Dinamiškas rungtynes penkių taškų skirtumu laimėjo Lietkabelio“ komanda (75:70) ir žais finale.

Pirmasis pusfinalis prasidėjo gan vangiai. Pirmas taškas rungtynėse buvo pelnytas tik po trijų žaidimo minučių (0:1). Tai padarė Utenos „Juventus“ puolėjas Vaidas Čepukaitis. Kėliniui įpusėjus uteniškiai pirmavo keturių taškų skirtumu (2:6). Ir antroje pirmojo kėlinio pusėje „Lietkabeliui“ sunkiai sekėsi surasti savo žaidimą. Po pirmojo kėlinio pirmavo „Juventus“ (14:17).

Antrojo kėlinio pradžioje Panevėžio krepšininkams pavyko panaikinti atsilikimą ir netgi persverti rezultatą savo naudai (20:18). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (22:22).

Tiesa, Utenos komanda nepasimetė ir antroje kėlinio pusėje vėl perėmė iniciatyvą. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. komandas jau skyrė 7 taškai (24:31), o po dviejų kėlinių „Juventus“ turėjo 8 taškų persvarą (29:37).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje pradėjo kaisti. Pirmą trečiojo kėlinio geriau sužaidęs „Lietkabelis“ įgijo 3 taškų persvarą (46:43). „Juventus“ neleido varžovams atitolti r išlygino rezultatą (46:46). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. Panevėžio komanda turėjo 4 taškų persvarą (50:46). Per dvi kėlinio minutes įvykiai aikštelėje keitėsi žaibiškai – „Juventus“ ne tik panaikino 4 taškų deficitą, bet ir įgijo vieno taško pranašumą (52:53). Visgi, po trijų kėlinių vieno taško persvarą turėjo „Lietkabelis“ (56:55).

Lemiamas kėlinys prasidėjo Vaido Čepukaičio šou ir „Juventus“ įgijo trijų taškų pranašumą (58:61), bet „Lietkabelis“ nesiruošė perleisti iniciatyvos ir ne tik išlygino rezultatą (61:61), bet ir likus iki rungtynių pabaigos apie 4 min. turėjo penkių taškų persvarą (68:63).

Dar po dviejų minučių „Lietkabelio“ pranašumas padidėjo iki 6 taškų (73:67).  „Juventus“ išnaudojo savo šansą ir sumažino skirtumą perpus (73:70). Visgi, Lietkabelis“ išlaikė presvarą, laimėjo rungtynes rezultatu 75:70 ir tapo pirmoju Karaliaus Mindaugo taurės finalistu.