•  

     

     

     

     

Kam tarnauja profsąjunga „Sandrauga“ – nariams ar savo reikšmingumui?

IMG_2135

Jonas Kavaliauskas

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ išplatino spaudai ir savo internetiniame puslapyje informaciją, jog Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Stakliškių komandos ugniagesiai „priversti glaustis lūšną primenančiose patalpose“. Taip pat informacijoje buvo pateikta, jog nustatytas „su tarnybos funkcijomis nesusijusių pareigų atlikimas, darbo saugos priemonių trūkumas, antisanitarinės sąlygos ir net biudžetinėse įstaigose itin retai pasitaikantis – užfiksuotas galimai nelegalus darbas“. Po tokios informacijos panorau nuvykti į Stakliškes ir savo akimis pamatyti tokį „prasto darbo organizavimo stebuklą“.

Tiesa, vykdomas į, pasak profsąjungos vado, „nusikalstamos veiklos vietą“, žinojau, jog Stakliškių komandoje vyksta ugniagesių buitinių patalpų atnaujinimas – tvarkomi poilsio ir maisto ruošimo kambariai, įrengta nuotekų valymo sistema, eina į pabaigą dušo ir tualeto patalpos įrengimas. Pakeistas ir apšiltintas pastato stogas. Ugniagesiai turės šaltą ir karštą vandenį, įrengta patalpų šildymo centralizuota sistema. Pasak Prienų rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovo Jono Kvietkausko, laimėjęs konkursą į šią vietą, po pokalbių su komandų nariais jis iškart ėmėsi ugniagesių buitinių sąlygų gerinimo. Šiemet, anot tarnybos viršininko, darbai turi būti atlikti Balbieriškio ir Stakliškių komandų patalpose. J. Kvietkausko teigimu, vyrai teigiamai priėmė numatomus pakeitimus ir sutiko, pagal galimybes, padėti tvarkytis remontuojamose patalpose. 

O dabar apie „lūšną primenančias patalpas“. Stakliškių komandos vyrai buitinių patalpų remonto metu sau poilsio vietą įrengė ugniagesių automobilio stovėjimo vietoje. Pasakysiu tiesiai, tai nebuvo viešbučio kambarys, bet tvarkinga patalpa, kurioje stovi lovos, staliukas, veikė televizorius, o per raciją pastoviai buvo girdimi balsai apie iškvietimus. Patalpoje buvo švaru. Aišku, į akis krito betoninės grindys, bet jos tokios garažo patalpoje ir privalo būti.

Budėję vyrai teigė, jog girdėjo apie profsąjungos vado vizitą. Paklausti, ar dažnai „Sandraugos“ vadovas lankosi pas juos, atsakė, jog gal vieną ar du kartus matė (vieno ugniagesio tarnybos laikas – jau per 20 metų). Vyrai nebuvo matę ir tarnybos profsąjungos lyderio, kuriam buvo pranešta apie mano vizitą į Stakliškių komandą. Tiesa, Prienų PT profsąjungos vadovas teigė, jog apie profesinės sąjungos „Sandrauga“ vado atvykimą į Stakliškių komandą jis nežinojo. „Sandraugos“ vadas nebuvo atvykęs ir į Prienų PT rinkiminį susirinkimą, kuriame Veiverių komandos narys buvo išrinktas profsąjungos vadovu. 

Renkant informaciją apie „Sandraugos“ vyrų vizitą, pasijutau grįžęs į „vienos tiesos“ ir „įdomius“ faktų rinkimo metodų laikus. Gavau informaciją, jog komandos nariai buvo verčiami duoti parodymus prieš tarnybos viršininką. O vizito metu ugniagesių patalpose buvęs Stakliškių gyventojas pasiskundė, jog turėjo rašyti paaiškinimo raštą, o jam buvo padiktuota, kaip turi rašyti. Galima suprasti, kad žmogus buvo gąsdinamas sankcijomis.

Kas tai? Profesinės sąjungos „Sandrauga“ pagalbos metodai savo nariams, ar noras parodyti savo reikšmingumą? Manau, antras variantas, nes jei nesimato vykdomų darbų būtent dėl ugniagesių buitinių sąlygų gerinimo, reiškia, nieko nesimato, o tik „savo reikšmingo darbo“ žymėjimas „varnele“. 

Nuo 2019 m. gruodžio į Stakliškių komandos buitinių sąlygų gerinimą investuota apie 14 500 eurų. Kalbinti ugniagesiai teigė, jog pastaruoju metu vykstantys procesai džiugina, nes prieš tai šiam klausimui buvo skirta mažai dėmesio. Prienų rajono savivaldybės PT viršininkas Jonas Kvietkauskas pasakė, jog per metus pagerinti visų komandų buitines sąlygas sudėtinga, todėl procesai vyks etapais. „Viskas priklauso nuo finansavimo. Jei steigėjas nemažins šiais metais skirto biudžeto, per dvejus-trejus metus darbai bus atlikti visose komandose“. 

Primenu, jog šiemet priešgaisrinė tarnyba įsigijo vakarietišką ugniagesių automobilį. Juo naudojasi Veiverių komanda. Tarnybos viršininko teigimu, atnaujinant patalpas bus aukštinami ir garažai, kad ateityje galima būtų juose laikyti ir vakarietiškus automobilius. 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti