• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Kaip tinkamai prižiūrėti lauko baseiną? 

pool-2452731_1920

Lauko baseinas – puikus sprendimas tiems, kurie ieško naujų būdų, kurie padėtų atsivėsinti karštomis vasaros dienomis. Lauko baseinai, kurie gali būti pripučiami, karkasiniai, masažiniai, suteikia galimybę ne tik atsivėsinti, bet ir šauniai praleisti laiką, mėgautis vandens pramogomis su šeima bei draugais. Skirtingi dydžiai, formos, ypatybės garantuoja, kad kiekvienas gali rasti sau tinkantį, poreikius labiausiai patenkinantį baseiną. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad tik išsirinkti ir įsigyti baseiną neužtenka. Siekiant, kad pramogos būtų smagios, malonios ir saugios, būtina tinkamai prižiūrėti baseiną. Dėka baseino priežiūrai skirtų priedų, tai padaryti yra tikrai nesudėtinga ir patogu. Na, o geriausius priežiūros patarimus ir tai, kaip palaikyti tinkamą ir gerą baseino būklę sužinosite šiame straipsnyje. 

Užtikrinkite baseino vandens cirkuliaciją ir pasirūpinkite vandens filtru

Lauko baseinai turi vieną problemą – vandens cirkuliacija. Jei jos nėra, vandenyje greitai ims daugintis dumbliai, bakterijos. Visi nešvarumai, mikrobai ir kiti gyvi organizmai yra linkę kauptis ten, kur vanduo mažiausiai juda – tarpuose, plyšiuose, aplink kopetėles ir pan. Tad, siekiant, kad vanduo būtų švarus, skaidrus ir saugus naudotis, būtina užtikrinti gerą jo cirkuliaciją. Lauko baseine tai gali padaryti baseino siurblys. Tai įrenginys, kuriuo pasirūpinti turėtų kiekvienas žmogus, turintis baseiną. Jis palaiko tinkamą vandens cirkuliaciją, dažnu atveju, būna su siurbliu, kuris padeda išvalyti nešvarumus iš vandens ir į baseiną sugrąžina švarų vandenį. Būtina pabrėžti, kad baseinų siurbliai turėtų būti naudojami reguliariai, kasdien, o taip pat, turėtų būti išvalomi. Filtras yra dar vienas baseino priedas, be kurio baseino naudojimas turėtų būti neįsivaizduojamas. Jei baseino siurblys palaiko tinkamą ir reikiamą vandens cirkuliaciją, filtras padeda iš vandens pašalinti nešvarumus. Filtrai gali būti įvairiausi: vieni yra kasetiniai, kiti – smėlio, o treti naudoja diatominę žemę. Tinkamo filtro pasirinkimas priklauso nuo turimo baseino, jo dydžio. Atminkite, kad filtras turėtų būti keičiamas arba išvalomas reguliariai. Priklausomai nuo filtro tipo, tai turėtų būti daromą nors kartą per savaitę. Galiausiai, reikėtų pasirūpinti ir baseino šildytuvu, jei norite baseine maudytis ne šaltame, o šiltame vandenyje. Nors šis prietaisas nėra tiesiogiai susijęs su baseino priežiūra, jis yra naudingas ir vertas paminėjimo. 

Pasirūpinkite papildoma baseino valymo įranga ir priemonėmis

Tam, kad vanduo baseine būtų švarus, o ir pats baseinas atrodytų ir būtų tvarkingas, neužtenka tik siurblio ar filtro. Tam reikalingos ir papildomos baseino valymo priemonės bei įranga ir reguliarus baseino valymas. Naudinga turėti baseino sietelį su kotu, kuris padeda iš vandens ištraukti ir pašalinti įvairius nešvarumus. Taip pat, praktiškas pasirinkimas yra ir baseino šepetys, kuris padeda nuvalyti baseino dugną, sieneles ir ant jų susikaupusius nešvarumus. Vienas iš naudingiausių ir geriausių baseino valymo įrenginių – baseino siurblys. Jis padeda efektyviai pašalinti ant baseino dugno susikaupusius nešvarumus, visą darbą atlieka už žmogų. Tiek baseino siurblys, tiek kiti valymo įrankiai ir priemonės turėtų būtų naudojami nors kartą į savaitę. Tik tokiu būdu, baseinas bus nepriekaištingos būklės, o ir patiems bus maloniau ir smagiau naudotis juo. Netinkama baseino priežiūra, jo nevalymas skatins nešvarumų kaupimąsi, bakterijų, dumblių dauginimąsi. Na, o to pasekoje vanduo pakeis spalvą, kvapą ir tikrai nebus saugus naudoti. 

Pasirūpinkite kokybišku ir geru baseino uždangalu bei patiesalu 

Dar prieš statant baseiną, nesvarbu, ar jis karkasinis ar pripučiamas, toje vietoje, kur jis stovės reikėtų patiesti baseino patiesalą. Jis padės sudaryti tolygų, tvirtą pagrindą baseinui, apsaugos dugną nuo aštrių akmenų, besikaupiančios drėgmės. Tačiau, svarbu baseiną apsaugoti ir iš viršaus. Tam reikalingas baseino uždangalas, kuris yra uždedamas ant baseino ir apsaugo jį bei jame esantį vandenį nuo išorinių veiksnių, tokių kaip nešvarumai, šiukšlės, krintantys lapai, lietus. Negana to, baseino uždangalas padės išlaikyti šiltą vandenį, jo temperatūrą, neleis jam taip greitai atvėsti. Uždangalas yra pasirenkamas pagal baseino dydį, formą, o taip pat, gali būti gaminamas iš įvairių, skirtingų medžiagų.

Tinkama baseino priežiūra leis džiaugtis švariu ir tvarkingu baseinu, skaidriu ir saugiu vandeniu  ir garantuos nesibaigiančias linksmybes. Varle.lt svetainėje rasite platų baseinų bei jiems skirtų priedų ir priežiūros priemonių pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!

 

Taip pat skaitykite