Kaip išsirinkti plaukų tiesintuvą?

g - Grozio Draugas

Dažnai sakoma, kad plaukai nulemia didžiąją dalį moters grožio. Žinoma, tuo ne visos gali pasigirti ir kartais susitvarkyti su nepaklusniais, besišiaušiančiais, linkusiais elektrintis plaukais – gali būti didžiulis iššūkis. Naujausių technologijų dėka, galima lengviau puoselėti moters grožį ir susitvarkyti su problemiškais plaukais. Šįkart kalbame apie plaukų tiesintuvus. Kurie iš jų yra kokybiški ir nekenkiantys plaukams?

Techninės tiesintuvų savybės

Tiesintuvai, pagal technines savybes ir jų plokšteles paprastai skirstomi į tris kategorijas: keramikinius, turmalino ir titano. Kiek anksčiau, populiarūs buvo ir metaliniai plaukų tiesintuvai, tačiau jų vartoti nepatariama. Jie labiausiai pažeidžia plaukus, gali juos net nudeginti. Pakalbėkime apie priskiriamų saugiam naudojimui skirtingų rūšių plaukų tiesintuvų privalumus.

img

 Keramikiniai. Šie tiesintuvai yra kur kas saugesni už metalinius. Tiesintuvai, su integruotomis keramikinėmis plokštelėmis, yra žymiai profesionalesni ir juos naudojant, sumažėja plaukų skilinėjimo ar lūžinėjimo tikimybė. Keramikinės plokštelės, geba tolygiai paskirstyti šilumą ir generuoti neigiamus jonus, kurie padeda užtikrinti šilkinį plaukų tiesumą. O juk moterims to ir reikia, tiesa? Be didelių pastangų, net itin garbanoti ar besišiaušiantys plaukai gali virsti lygiais ir glotniais. Keramikinis tiesintuvas lengvai slysta plaukais, nevelia jų, tolygiai paskirsto šilumą ir apsaugo plaukus nuo apdeginimo. Be to, keramikinės plokštelės yra laikomos ilgaamžėmis.

 Turmalino. Ši medžiaga net šešis kartus daugiau generuoja neigiamų jonų, nei keramika. Tai reiškia, kad šios rūšies tiesintuvai yra dar geresni, kokybiškesni, o plaukai atrodys dar tiesesni ir labiau blizgės. Turmalinas yra priskiriamas pusiau brangiems akmenims. Tokios tiesintuvų plokštelės yra gaminamos iš turmalino ir keramikos mišinio. Tiesinant plaukus tokiu tiesintuvu yra išlaikoma natūrali plaukų drėgmė. Specialistų teigimu, šiuos plaukų tiesintuvus patariama naudoti net toms moterims, kurios skundžiasi silpnais plaukais. Jie nedaro jokios žalos net ir skilinėjantiems plaukams.

img2

 Titano. Tai patys naujausi ir moderniausi plaukų tiesintuvai. Jie pasižymi ne tik nekenksmingu, bet ir itin greitu ilgų plaukų tiesinimu. Kaitinimo plokštelių danga pagaminta iš titano keramikos mikrodalelių. Dėka šios naujos technologijos, kaitinimo plokštelės yra lygesnės ir užtikrina puikų slydimą, kad plaukai būtų išlyginti greitai, švelniai ir be jokio vargo. Titano plaukų tiesintuvai įkaista iki 210°C per itin trumpą laiką. Tai yra labai svarbu ne tik skubančioms moterims, bet ir profesionaliems plaukų stilistams. Titano plaukų tiesintuvai išlaiko natūralią plaukų drėgmę, kas yra labai svarbu siekiant išsaugoti plaukus gražius ir glotnius.

Kitų rūšių tiesintuvai

  • Su jonizatoriumi. Tai joniniai plaukų tiesintuvai, kurių dėka plaukai po tiesinimo lieka gyvybingesni, puresni, natūraliai spindi ir ilgiau išlieka tiesūs.
  • Su infraraudonaisiais spinduliais. Tiesintuvai, turintys infraraudonųjų spindulių jonizatorių, padeda tiesinti nepaklusnius, garbanotus plaukus. Infraraudonieji spinduliai padeda gerinti galvos odos kraujotaką, visišškai nežaloja ir nealina plaukų.
  • Nano-titano technologijos plaukų tiesintuvai. Labai patvarūs ir ilgaamžiai plaukų tiesintuvai, pasižymintys aukštesne temperatūra.
  • Tiesintuvai su nefritu. Šių tiesintuvų keramikinės kaitinimo plokštelės padengtos pusbrangiu akmeniu, mineralu nefritu. Jie itin greitai, lygiai ir saugiai ištiesina plaukus.
  • Tiesintuvas su keratinu. Tai gydomieji plaukų tiesintuvai, kurių plokštelės gaminamos iš keramikos ir keratino. Tokie tiesintuvai nežaloja plaukų ir juos stiprina.
  • Šilko tiesintuvai. Jie gaminami su SILKEN TOUCH technologija. Šių tiesintuvų plokštelės yra idealiai lygios ir atsparios karščiui. Plaukai tampa itin glotnūs.
  • Tiesintuvai su EP technologija. Tai ilgaamžiai ir patvarūs, lygaus paviršiaus tiesintuvai, pasižymintys tolygiu karščio paskirstymu ir ilgalaikiu rezultatu.
  • Vibruojantys plaukų tiesintuvai. Švelniai vibruojančios tiesintuvo plokštelės tolygiau paskirsto plaukus tarp plokštelių, todėl ištiesinamas kiekvienas plaukelis, nesuveliant ir nepešant.
  • Veidrodiniai plaukų tiesintuvai. Veidrodinės tiesintuvo plokštelės saugo plaukus nuo deginimo ir žalojimo.

Kaip nežaloti plaukų juos tiesinant?

Sklando daugybė mitų ne tik apie plaukų tiesinimą, džiovinimą, bet ir kitus plaukų formavimo būdus. Sakoma, kad visi jie padaro negrįžtamą žalą plaukams, juos nualina, dėl to prarandama plaukų apimtis, jie pradeda lūžinėti. Tai ne visai tiesa. Žinoma, elgiantis su prietaisais ne taip kaip nurodo gamintojas, žala iš tiesų gali būti nemaža. Kita vertus, elgiantis su prietaisais taip kaip reikia ir įdėmiai skaitant instrukcijas, pakenkimo plaukams tikrai bus išvengta.

Dar vienas svarbus kriterijus – prietaiso kaina. Pamačius akciją, neverta lėkti ir pirkti plaukų tiesintuvo, vien dėl patrauklios kainos. Pigiausi plaukų tiesintuvai dažniausiai būna pagaminti iš pigių medžiagų, todėl gero plaukų tiesinimo efekto tikėtis neverta. Be to, dažniausiai pigiausių prietaisų plokštelėse būna metalo priemaišų, o šios kenkia plaukams ir juos pernelyg kaitina, degina. Nors dauguma pigių tiesintuvų gamintojų tvirtina, kad gaminiai yra keramikiniai ar iš turmalino, tačiau daugelis jų yra gaminami iš aliuminio ir tik padengiami dažais, kurie jau po kelių naudojimų nusitrina. Tokius tiesintuvus panaudojant ilgesnį laiką, plaukai iš tiesų pradeda plonėti ir lūžinėti.

Tiesinimo temperatūra ir priemonės

 

Tai vienas iš svarbiausių reikalavimų siekiant kokybiškai ir saugiai ištiesinti plaukus. Profesionalai pataria, įsigijus naują plaukų tiesintuvą, išbandyti kelis karštumo lygius, pradedant nuo mažiausio. Po truputį temperatūrą patariama didinti, kol bus atrasta idealiausia temperatūra, padedanti plaukus ištiesinti greitai ir jų nekaitinti perdaug. Tai pat ne mažiau svarbios ir plaukų tiesinimo priemonės.

 

Patariama, kiekvieną kartą naudoti specialų apsauginį plaukų purškalą, saugantį nuo karščio ir padedantį greičiau ištiesinti kiekvieną sruogą. Ne mažiau svarbu plaukus prižiūrėti ir po plaukų tiesinimo procedūros. Galima naudoti drėkinančias plaukų kaukes, kondicionierius bei maitinančius aliejus, kurie padeda atstatyti plauko struktūrą, net jei plaukai ir buvo šiek tiek pažeisti neapskaičiavus temperatūros ar per dažnai tiesinant plaukus.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. kirpyklu iranga

    Tikrai pritariu, kad neverta pirkti pigiausio prietaiso, nes plaukų atstatymui tuomet teks išleisti gerokai daugiau nei kainuojame tarkime profesionalus, kirpyklose naudojamas plaukų tiesintuvas, o apie apsaugos priemones nuo karščio poveikio daugelis absoliučiai pamiršta.