„Kaip be tų dainų, be dainelių?..“

IMG_3891

„[…] Daina, tu dainelė! Tokia graudžiai ilgesinga, tokia užsisvajojusi. Tarsi gintarėliai tie žodeliai, tarsi karolėliai suvarstyti. Tai tik ant Baltijos kranto, tai tik į pušų kalnelius užsižiūrėję, į beržynėlius, tai tik tie lėti žemdirbiai, tos grėbėjėlės, tie lietuviški berneliai tokias dainas sudėti galėjo. Ar jūs girdėjot kada kur kitur taip dainuojant, kaip ten? Taip graudžiai ir taip ilgesingai! […]“ (Mekas J. Aš girdėjau dainuojant…).

IMG_3820 IMG_3911

Kokie laikai, tokios ir dainos, bet be jų lietuviai – niekaip. Teisingai, giliai tai įžvelgė mūsų šviesuolis Jonas Mekas, o mes šią įžvalgą nuolat patvirtiname šventėse, susibūrimuose, konkursuose ir netgi televizijos šou, kur kartais nedrąsiai lietuviškai kai kas uždainuoja. Bet tvirtai, džiaugsmingai ir nuoširdžiai skambėjo lietuviški žodžiai kovo 9 d. Jiezne vykusiame festivalyje „Dainą dainuoji – gyvenimą gyveni“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Čia nebuvo iškilmingų kalbų, patoso… Visą meilę Lietuvai, mūsų vienintelei Tėvynei, jos gamtos grožiui ir gyvenimo įstabumui jiezniškiai ir jų svečiai išreiškė dainuodami. Į festivalį atvyko Prienų lopšelio-darželio „Pasaka” bei Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Daugų skyriaus moterų vokaliniai duetai, sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ iš Kauno, Alytaus rajono kultūros centro Butrimonių skyriaus vokalinis moterų tercetas ir, žinoma, kaimynų iš Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro solistas ir duetas. Be abejo, šeimininkai, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro atlikėjai, taip pat parodė, ką sugeba: žiūrovams dainavo vokalinis ansamblis „Jieznelė“, duetas ir tercetas bei jaunoji Jiezno muzikos mokyklos solistė Aurelija. O išgirsti buvo galima ir liaudies, ir estradinių, ir aranžuotų bei išverstų į lietuvių kalbą dainų. Kaip sakė Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė, atlikėjai išties jau užgrūdinti scenos, dainuojantys nebe pirmi metai, todėl sugebantys nudžiuginti ir nustebinti klausytojus.

IMG_3899 IMG_3865

Festivalio dalyvius pasveikino Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, kuris padėkojo atlikėjams už nuostabią šventę, o renginio vedėjai Gretai – už šaunų debiutą Jiezno scenoje.

IMG_3928 IMG_3934

Festivalio organizatorė – Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro meno vadovė Danguolė Smalskienė, visa siela atsidavusi vokalinio ansamblio ruošimui, kuo gražesnių dainų parinkimui ir mokymui. Jos triūsą be galo vertina ir dainininkai, ir klausytojai. O ji, žinoma, buvo labai dėkinga į šventę atvykusiems svečiams, meno vadovams, kuriems kartu su direktore Dalia Vertinskiene įteikė padėkas ir puikius, Jiezno dvasią ir kultūrą atspindinčius suvenyrus.

IMG_3952  IMG_3813

Tai buvo pirmasis toks jiezniškių kultūros darbuotojų organizuotas dainų festivalis, bet, jei pavyks, tikrai ne paskutinis, nes tam yra ir norai, ir galimybės, ir poreikiai. Tad svečiams ir žiūrovams buvo palinkėta susitikti ir kitąkart, juk, anot J. Meko, kaipgi be dainų, be dainelių!

Sigutė Katkauskienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti