Kai kurių žmonių ambicijos svarbesnės nei plyšiai išorinėje namo sienoje

IMG_4441

kvitrina.com

Taip jau gyvenime suręsta, jog vieni vadovaujasi bendrais tikslais, o kiti tik asmeniniais. Štai, vieno namo laiptinės bendrija, pirmininkui paaiškinus, nutarė, jog dalyvauti namo renovacijos procese neverta, nes jiems ir taip gerai – dauguma gyventojų gauna kompensacijas už šildymą. Ir nesvarbu, kad kai kurių butų išorinėse sienose atsirado plyšiai.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com surinktą informaciją, namas, kuriame sienoje atsirado ne vienas įtrūkimas, yra įtrauktas į renovuojamų daugiabučių namų sąrašą. Šiame name yra 3 laiptinės. Dauguma šio namo gyventojų nutarė nedalyvauti renovacijos procese. Jie patys gauna kompensacijas už šildymą, todėl jiems nesvarbu, kad Prienuose šilumos kaina viena aukščiausių šalyje, o tie gyventojai, kurie neturi teisės į kompensaciją, turi daug išlaidų.

Bet „teisuoliai“ pamiršo, jog namų, kurie įtraukti į renovacijos sąrašus, gyventojai, pasisakantys prieš renovaciją, praranda teisę į kompensaciją.

Naujienų portalui kvitrina.com pradėjus domėtis, kodėl namų, įtrauktų į renovacijos procesą, gyventojai, pasisakiusieji prieš renovaciją, ignoravę susirinkimus arba, susirinkimams įvykus, bendrijų pirmininkai nepristatė protokolų, ne visi prarado teisę į kompensacijas, savivaldybės koridoriuose buvo priimtas sprendimas tokių namų gyventojams duoti antrąjį šansą – bus organizuoti pakartotiniai susirinkimai, pagal kurių rezultatus ir bus mokamos kompensacijos už šildymą.

Štai, Prienų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius išplatino aktualią gyventojams informaciją, kurioje paaiškina aukščiau aprašytos situacijos galimus padarinius:

„Atnaujinant (modernizuojant) daugiabutį namą butų savininkams, kurie turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, kreditas ir palūkanos apmokamos 100 procentų. Butų savininkai, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, norėdami, kad teisė į šildymo išlaidų kompensaciją išliktų, turi dalyvauti ir balsuoti už namo atnaujinimą (modernizavimą).

Jei buto savininkas, kuris turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, nedalyvavo susirinkime svarstant ir priimant sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo ar atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą ir dėl šių asmenų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti, nuo kito mėnesio buto savininkui šildymo išlaidų kompensacija  mažinama 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono būsto šildymo išlaidų kompensacija neskiriama, bet ne ilgiau kaip 3 metų šildymo sezonus nuo šių aplinkybių atsiradimo.

Kadangi bus organizuojami nauji susirinkimai dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo), tai butų savininkai, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, ir dalyvavo ankstesniuose susirinkimuose bei balsavo už namo atnaujinimą (modernizavimą), turi vėl dalyvauti susirinkimuose ir balsuoti už namo atnaujinimą (modernizavimą), jei nori, kad teisė į šildymo išlaidų kompensaciją išliktų. Po naujo susirinkimo ankstesnės pažymos apie gyventojų dalyvavimą priimant sprendimą atnaujinti (modernizuoti) daugiabutį gyvenamąjį namą negalios“.

 

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Kaimyne

    Svarbiausia, kad renovuoti. ir pinigus praplauti.. Kai susirinkime būna užduoti konkretus klausimai, valdžia nežino į juos atsakymų. Jei nesugeba Butų ūkis ant daugiabučių uždėti numerio, o juk mokame jiems kas mėnesį. Kurjeriai po Prienus ieško reikiamo siuntai pristatyti namo.
    Balsavimo biliatenius į diena neša po kelis kartus 3., jei nerandi kita diena vėl eina ir skalambina kol įduos biletenį balsuoti.
    Visi žinome kaip renovacijos būna atliktos ne sau. bile padaryti… o sienos tuščios, o už taai turime susimokėti.

  2. Tik pastebėjimas

    Užpurkš tas skyles ir visa renovacija. Tokiems namams būtina daryti ne paviršinę, o tyrimais pagrįstą analizę ir tik tada renovuot, statyt, griaut. Kosmetinės priemonės neišgelbės namo nuo griūties.