Ką reikėtų žinoti apie mitybą pusryčių, pietų ir vakarienės metu?

Untitled 1

Apie sveiką mitybą kalbėti nėra sunku, tačiau kai tai reikia padaryti – tampa vienas iš sudėtingesnių reiškinių. Tam, kad būtų galima laikytis subalansuotos mitybos režimo, pirmiausiai reikia įgyti tam tikras žinias apie tai, ką reikėtų valgyti pusryčių, pietų ir vakarienės metu. Sužinojus šiuos faktus, bus galima pradėti formuoti savo sveikos mitybos įprotį.

Pusryčių metas. Ką reikėtų valgyti?

Dauguma žmonių žino, kad pusryčiai yra laikomi pačiu svarbiausiu dienos valgymo, todėl jo tikrai nereikėtų praleisti (arba kažką nemaistingo pakramsnoti). Deja, didelė žmonių dalis tvirtina, jog jie pusryčiauti nenori, tačiau taip daryti nereikėtų. Taip rekomenduojama daryti todėl, nes kol mes miegame, organizmas negauna jokių maistinių medžiagų, todėl atsibudę turėtume pamaitinti organizmą bei jam suteikti energijos. Taip pat prieš pusryčius nepamirškite išgerti 1-2 stiklinės vandens (kambario temperatūros), kad galėtumėte sudrėkinti organizmą po naktinės dehidratacijos. Rytais siūloma ir išgerti visus reikiamus vitaminus, mineralus ir maisto papildus. Jeigu tokių neturite – užsukite į Ohhira ir joje rasite viską, kas yra susiję su sveiku kūnu ir siela!
Pusryčiai atskirai yra išskaidomi moterims ir vyrams, nes jų kūno struktūra gana skiriasi, todėl organizmas skirtingai pasisavina maisto medžiagas.

Moterims siūloma valgyti:

 • 3 kiaušiniai (vienas iš jų su tryniu)
 • 50 gramų košės (rudųjų ryžių arba avižų)
 • Žalioji arbata su citrina

Vyrams siūloma valgyti

 • 5 kiaušiniai (du iš jų su tryniu)
 • 100 gramų košės (rudųjų ryžių arba avižų)
 • Žalioji arbata su citrina

Pietų metas. Ką reikėtų valgyti?

Dažnai yra bijoma, kad jeigu bus sočiai pavalgoma, tuomet jausimės apsnūdę. Tai yra ypatingai aktualu tiems, kurie dirba protinį darbą. Tačiau apsnūdimas po pietų gali apimti tik tada, kai yra valgomas sunkiai virškinamas maistas – į skrandį ir žarnyną patenka labai daug kraujo, todėl smegenys yra blogiau aprūpinamos deguonimi ir gliukoze. Tai reiškia, kad kol maistas yra bent šiek tiek suvirškinimas, sulėtėja visa organizmo veikla.
Pietų metu reikėtų valgyti tokį maistą, kuris padėtų jaustis lengvai, tačiau ir energingai. Kadangi kaip ir buvo paminėta, jog moterų ir vyrų kūno struktūra keičiasi, todėl ir pietų metu bus tam tikrų skirtumų.

Moterims siūloma valgyti:

 • 100 – 120 gramų vištienos, kalakutienos arba tuno
 • 50 – 100 gramų ryžių, makaronų arba grikių
 • daržovės (tinka į jas įmaišyti avokado)

Vyrams siūloma valgyti:

 • 150 – 200 gramų vištienos, kalakutienos arba tuno
 • 100 – 150 gramų ryžių, makaronų arba grikių
 • daržovės (tinka į jas įmaišyti avokadą)

Vakarienės metas. Ką reikėtų valgyti?

Vakarienės metu rekomenduojama valgyti tai, kas neapsunkintų organizmo. Visgi šis laiko tarpas yra jau skirtas poilsiui, todėl tam, kad organizmas galėtų lengvai suvirškinti jam tiekiamą maistą reikėtų pasirinkti kažką lengvo. Tam yra išskiriama keletą rekomendacijų: vakarienę valgyti likus 1 – 3 valandoms iki miego, geriausia rinktis liesą mėsą arba riebią žuvį su gausybę daržovių salotų, jeigu sportuojate, tuomet po treniruotės siūloma suvalgyti tokį maistą kuriame yra gausu angliavandenių. 

Taip pat skaitykite