Justino Marcinkevičiaus tradiciniai skaitymai „Neliks duonos su druska – liks Tėvynė”

Gelbėkit vaikus

IMGP3101

Vilija Čiapaitė

Rugsėjo vidurys. Beržų kasos, kaip motušės plaukai, pasipuošę auksu, linguodami kvietė į Justino Marcinkevičiaus tėviškę. Tėviškė su laiku tapo gražia, akį traukiančia sodyba, nes čia gyvena Justino Marcinkevičiaus artimieji.

Paminklinis akmuo mena, kad čia, Važatkiemio kaime, gimė Lietuvos žmonių mylimas poetas, mokėjęs gimtąją kalbą išaukštinti ir parodyti, jog ji yra be galo turtinga morfologiškai, leksiškai, fonetiškai ir kt. Juk lietuvių kalboje žodžių gausa tokia didelė, daininga, kad poetas Justinas Marcinkevičius sugebėjo eilėmis dainuoti.

Ir štai, į tradicinius poeto, kraštiečio Justino Marcinkevičiaus skaitymus „Neliks duonos su druska – liks Tėvynė” sukvietė svečius, artimuosius, draugus Prienų krašto muziejaus darbuotojai. Kiekvienas, atvykęs į vietą, kur gražiausias vaikystės ir jaunystės gyvenimo akimirkas praleido poetas, pasijuto laukiamas.

Charizmatiškoji Lietuvos poetė, prozininkė, muziejininkė Aldona Ruseckaitė pakvietė visus pasiklausyti eilių, kurias skaitė Rimvydas Jurkša, Jonas Grabauskas, Paulė Grigaliūnaitė, Gerda Miškinytė, Ieva Kurtinaitytė, Viktorija Celiešiūtė, Emilija Mitrulevičiūtė, Austė Kukankaitė, Gerda Marcinkevičiūtė, Mantas Bublys, Justina Baguševičiūtė, Sandra Cvilikaitė, Ugnė Orinaitė, Lukas Vainikevičius, Liudas Juodsnukis, Tautvydas Vencius, Liucija Baranauskienė, Ona Valerija Grybauskienė, Giedrė Gudauskienė, Rima Lyberienė, Anelė Lukjančiuk, Jurgis Montvila, o savo kūrybos eiles „Palinkėjimai Justinui Marcinkevičiui“ perskaitė Anarsija Adamonienė.

Kiekvienąkart susirinkusiems pertraukėles nuspalvindavo besimokantys ir buvę „Žiburio” gimnazijos dainininkai, kuriems sumaniai akomponavo Roma Ruočkienė. Beje, ji virpindama kanklių stygas ir pradėjo renginį, skirtą Justinui Marcinkevičiui atminti…

Buvo labai smagu pabendrauti, susitikti su Justino Marcinkevičiaus dukromis. Jie nuoširdžiai džiaugėsi atvykusiųjų gausa.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti