•  

     

     

     

Julius Janauskas: „Turbūt darbas nuo vaikystės mane užgrūdino“

IMGP3467Vilija Čiapaitė

Devyniasdešimtojo gimtadienio išvakarėse veiveriškį Julių Janauską atvyko pasveikinti Seimo narys Andrius Palionis. Tai gražus jubiliejus, kuomet aplinkinius savo energija ir žvitriu žingsniu užkrečiantis jubiliatas matomas daugelyje renginių. O vyriškis turi daug kuo pasidžiaugti. Jo sūnus Algis kartu su a. a. Juozu Palioniu mynė tos pačios Žemės ūkio akademijos slenkstį ir negana to, kartu sėdėjo viename suole. Taigi, tai tik užuomina…

Julius prieš devyniasdešimt metų gimė Kazlų Rūdoje.  Šeimoje, kurioje augo keturi vaikai, Julius buvo vyriausias. Šeima buvo begalo darbšti ir vaikai nebuvo lepinami… Taip gyvenimas, o gal likimas sudėliojo, jog Julius klajojo ir pagaliau atkako į Išlaužą. Čia buvo po karo sukurta šeima gražiame gamtos prieglobstyje.

Pats Julius, sėdėdamas prie vaišių stalo, nuogąstavo dėl buvusių karių, kurių likę tik vienuolika, likimo. Visi jie – pirmosios arba antrosios grupės invalidai ir guli patale. „Turbūt nuo vaikystės darbas mane užgrūdino“, – sakė jubiliatas. Nuo aštuonerių su puse jau ganė galvijus, o būdamas penkiolikos su suaugusiais šienavo, kirto rugius. Daug dirbdamas niekada nesiskundė, neaimanavo. Darbas tik stiprino, teikė daugiau jėgų, tarsi ruošė gyvenimo permainoms. Prisimindamas 1944-1945 metus, labai stebėjosi, kad vokiečiai buvo itin drausmingi. Būnant Austrijoje, Čekoslovakijoje, teko pačiam pamatyti karo baisenybes. Badas tykojo visur. Pasak Juliaus, dažnai naktimis sapnuodavo duoną, taip norėjosi valgyti. Tačiau jaunasis karys ne tik karo baisumus prisimena. Jo sukurtų per 100 eilėraščių ir dabar dulka stalčiuose. Pats jubiliatas nesigina, kad ir vėliau pasigriebęs plunksną sueiliuodavo vieną kitą eilėraštį.

Tapęs Aukščiausios Tarybos deputatu, atkako į Mauručius, kur ne vienerius metus dirbo kolūkio pirmininku. Čia jis žinomas ir gerbiamas.

Pats Julius labai mėgsta žaisti šachmatais. Jis ne kartą laimėjo prizines vietas. Net ir šiais metais seniūnijai parvežė laimėjimą iš rajono seniūnijų žaidynių. Be to, vyriškis – puikus šokėjas. Jis savo jaunatviškumu išjudina jaunesnius pensininkus. Jau keturis kartus dalyvavo Dainų ir šokių šventėse, nes yra Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių kolektyvo „Tryptinis“ narys.

Pats jubiliatas patikino, jog vaikystė ir jaunystė bei visas gyvenimas vien tik judėjime, gal dėl to jis toks aktyvus ir nestokojantis energijos. Gera nuotaika ir šmaikštumu pasikaustęs jubiliatas tikino, jog šimtųjų metinių tikrai sulauks ir visus pakvies jų švęsti.

O mes, „Krašto Vitrinos“ darbuotojai, kartu su Veiverių seniūnijos kolektyvu ir Seimo nariu A. Palioniu sveikiname Julių Janauską su gimtadieniu ir linkime, kad jo energija ir jaunatviškumas būtų pavyzdys visiems, kurie tūno ir tyliai verkšlena.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti