•  

     

     

     

     

Jiezno PSPC veiklos labirintai – nuo užsitęsusios renovacijos iki vadovo paieškų

pastatas-1

Vacys Staknys

Antrajame Prienų rajono mieste Jiezne yra du pirminės sveikatos priežiūros centrai – privatus ir valstybinis, kurio steigėjas yra Prienų rajono savivaldybė. Būtent apie jį pastaruoju metu daug kalbama, o centre lankėsi ne vienas sveikatos apsaugos ministras, buvo užsukęs ir premjeras.

Taip jau įvyko, jog buvusiam centro vadovui pavyko pradėti pagrindinio korpuso renovaciją. Bet vėliau darbai sustojo, nes Sveikatos apsaugos ministerijos atsakingi vadovai nutarė, jog Jiezne nereikia tęsti darbų. Bet po ilgų susirašinėjimų lėšos buvo gautos. Galima teigti, Covid-19 pandemijos dėka. Darbai eina į pabaigą. Šiuolaikinės paties centro patalpos jau seniai įdarbintos, o dabar turėtų į naujas palatas persikelti ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai. 

Bet jei renovacija lyg ir eina į pabaigą, tai atsirado kita, dar rimtesnė problema. Jiezno PSPC neturi nuolatinio vadovo, o ir jiezniškius aptarnauja vienas gydytojas. Likęs be vadovo centras, atsižvelgiant į Prienų rajono savivaldybės tarybos sprendimą, turėtų tapti dviejų – Jiezno ir Stakliškių – PSPC juridiniu asmeniu. Paprastai tariant, vyksta abiejų centrų sujungimo į vieną įstaigą procesas. 

Jiezno PSPC susiklosčiusi situacija liūdina ir Prienų rajono savivaldybės merą A. Vaicekauską, kuris patvirtino, jog nepavyko rasti gydytojo, galinčio laikinai užimti direktoriaus postą, o kartu priiminėti pacientus. Savivaldybės vadovas pabrėžė, jog situacija labai rimta ir šiais metais vargu ar bus išspręsta. Planuojama, jog konkursas Jiezno PSPC direktoriaus vietai užimti bus skelbiamas kitų metų sausį. 

Meras patikino, jog atsiradus gydytojui, kuris norėtų užimti šias pareigas, bus derybos ir dėl jo atlyginimo. 

O kol situacija Jiezno PSPC išlieka sudėtinga, aplinka pradeda spindėti ir politinėmis prielaidomis. Tarybos posėdyje buvo išsakyta mintis, jog valdžia slepia galimus pretendentus. Meras A. Vaicekauskas, paklaustas apie tokį įtarimą, atsakė, jog būtų gerai, kad tai būtų tiesa, ir toks žmogus atsirastų. „Siūlykite savo pažįstamus, draugus. Su visais kalbėsime, ieškosime visiems priimtinų sprendimų“, – patikino A.Vaicekauskas. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti