• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Jiezno paramos šeimai centre apsigyveno 14 prieglobsčio prašytojų

jiezno_centras

Jonas Kavaliauskas

Nuo kovo 1 d. Jiezno paramos šeimai centre apsigyveno pirmieji prieglobsčio prašytojai. Pasak centro direktorės Jūratės Virginijos Žukauskienės, centre šiuo metu gyvena 4 šeimos iš Azijos šalių. Tiesa, direktorė patikslino, jog šeimų iš Sirijos nėra. Tarp 14 prašytojų net 7 nepilnamečiai vaikai.

Įstaigos vadovės teigimu, naujieji gyventojai elgiasi geranoriškai ir yra mandagūs. Su jais galima susikalbėti rusiškai ir angliškai. Šeimos maistą gamina pačios iš centro darbuotojų parvežtų maisto produktų iš prekybos centro „Maxima“. Tiesa, centras dalinasi su prieglobsčio prašytojais ir iš Maisto banko gautos paramos.

Pasak J. V. Žukauskienės, moterys ir vaikai už centro teritorijos ribų nevaikšto. Į Jiezno parduotuves retsykiais užeina šeimų vyrai. Šeimos pačios tvarkosi jiems suteiktose patalpose. Tiesa, anot įstaigos vadovės, būna skirtingo požiūrio į mums priimtinus valymo ypatumus, bet bendrą kalbą pavyksta surasti.

Direktorė užsiminė, jog, jei kas turi galimybių pasidalinti rūbais, avalyne ir žaislais, tai centro darbuotojai su malonumu priimtų paramą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti