Jiezno katilinė perduodama į savivaldybės rankas. Ar atpigs Prienams šiluma?

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, rugsėjo 13 d. rajono savivaldybės administracija ir UAB „Prienų energija“ susitarė dėl Jiezno katilinės perdavimo savivaldybės įmonės globon.
Pasak administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, Jiezno katilinės perėmimas sudarys galimybes vesti derybas su „Prienų energija“ dėl šilumos tarifo sumažinimo.
Meras Vytas Bujanauskas teigė, jog didžiausios Taryboje socialdemokratų frakcijos ir koalicijos partnerių pastangos sumažinti šilumos tarifą grįstos realiais darbais, o ne kalbomis, kaip bando vaizduoti negausi savivaldybės Tarybos opozicija. Anot Tarybos pirmininko, ieškomi įvairūs variantai, kurie sudarytų galimybę dar šiam šilumos sezonui sumažinti aukščiausią šalyje tarifą.
Pagal naujienų portalo kvitrina.com šaltinius, savivaldybės administracija tikisi derybose su „Prienų energijos“ bendrove pasiekti, kad tarifas sumažėtų 2-3 centais už kilovatvalandę (kWh).
UAB „Prienų energija” direktorius Vaidas Povilėnas naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog klausimas dėl Jiezno katilinės perdavimo savivaldybei išspręstas, dar reikia viską sutvarkyti teisiškai. Pasak centralizuotai šilumą teikiančios bendrovės vadovo, šis sprendimas tikrai sumažins 1 kWh šilumos tarifą. Anot V. Povilėno, bendrovė ir savivaldybė ieško variantų, kaip sumažinti tarifą, ir Jiezno katilinės atvejis – pirmoji kregždė šiame procese. UAB „Prienų energija“ vadovas pakartojo, jog pagrindinis tikslas – pereiti prie pigesnio kuro (biokuro), nes kito kelio sumažinti 1 kWh šilumos tarifą nėra.
V. Povilėnas į klausimą, ar „Prienų energija“ nesiėmė žingsnių pati statyti biokatilinę, nes spaudoje pasirodė informacija, kad sklype Lukštos g. 5, Prienuose bus statoma 4,95 mWh galingumo biokatilinė, atsakė, jog tikrai šį žingsnį daro ne jo vadovaujama įmonė.
Informacija apie galimą biokatilinės statybą privačiame sklype sukėlė sąmyšį, nes, atrodo, gaminti pigesnę šilumos energiją ruošiasi ne tik savivaldybė, kuri jau senokai laukia, kada galės pasinaudoti ES lėšomis, kad sumažintų biokatilinės statybos kaštus, bet ir neįvardinti investuotojai.
UAB „Energetikos linijos“ paskelbė informaciją, jog jau pradėtas ruošti projektas 4,95 MWh galingumo biokatilinės statybai Prienuose (Lukšos g. 5). Pasak bendrovės atstovo Lino Baliucko, projektą užsakė UAB „Mačiūnai“. „Mačiūnų“ direktorius Gintarėlis Blekaitis, patvirtinęs, jog adresu Lukšos g. 5 sklypas priklauso bendrovei, teigė, jog apie įvardintas galimas statybas kalbėti neįpareigotas.
Pranešime gi nurodyta, kad biokatilinė turi būti pastatyta iki kitų metų spalio 31 d, o šiais metais – paruoštas techninis projektas.
Susisiekti su pagrindiniais UAB „Mačiūnai“ akcininkais kol kas nepavyksta, todėl pateikti visuomenei daugiau tikslios informacijos sudėtinga.
V. Povilėnas yra minėjęs, jog Prienų poreikiams patenkinti reikėtų turėti apie 10 mWh gamybinių pajėgumų.
Tiesa, kas bebūtų, minėtos privačios biokatilinės statytojai turės bendrauti su savivaldybės administracija, nes, pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, sklypas Lukšos g. 5 nėra įtrauktas į spec. planą, o tai gali padaryti tik savivaldybės Taryba.
Savivaldybės atstovai dar kartą patvirtino, jog neatsisako planų statyti biokatilinę.
Ką gi, gal naujo investuotojo atsiradimas suteiks planams sumažinti šilumos tarifą rajone naują postūmį ir bus ieškomi bendri sprendimai visų šilumos gamintojų ir tiekėjų. O tikslas vienas – sumažinti šilumos tarifą ir palengvinti rajono gyventojų gyvenimą.

Taip pat skaitykite