•  

     

     

     

Jaunuolių tautinių šokių kolektyvas „Kupolė“ jau antrą kartą tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ laureatais

IMGP3750

Vilija Čiapaitė

Per Lietuvą vilnijo didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursinis festivalis „Aguonėlė“. Regioniniai turai vyko  Kretingoje, Radviliškyje,  Jonavoje, Šakiuose ir kituose miestuose.

Taigi gruodžio 7–8 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre tęsėsi Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudiškų šokių konkursinis festivalis „Aguonėlė“, kur žiūrovai išvydo geriausių, originaliausias menines programas parengusių 58 šokių grupių pasirodymus.

Kolektyvus, atsižvelgdama į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertino profesionali choreografijos žanro ekspertų komisija.

Gruodžio 8 dieną pirmieji pasirodė Birštono kultūros centro jaunuolių liaudiškų šokių grupė „Kupolė“ (vad. Birutė Brazdžiūtė), o po jų svečiai iš Jurbarko, Šakių, Molėtų, Šilutės, Kretingos, Radviliškio. Visą dieną muzika ir šokio ritmas netilo Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Pagaliau ilgai laukta akimirka, kurios visi laukė.

Ir štai – respublikiniame tautinių šokių konkurse „Aguonėlė”  jaunimo tautinių šokių grupėje  laureatais tapo Birštono kultūros centro jaunuolių tautinių šokių kolektyvas „Kupolė“ (vad. Birutė Brazdžiūtė )! Šiam kolektyvui tokia akimirka buvo tik 2008 metais ir po ilgokos pertraukos vėl džiaugsminga banga nuvilnijo šokėjų ir vadovės veiduose.

Festivalio istorija prasidėjo 1976 metais

Nuo 1976 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamo vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkurso tikslai yra puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą bei kelti moksleiviško amžiaus šokių kolektyvų meninį lygį. Ir džiugu, jog per tuos 43 metus lietuvių liaudies ratelis „Aguonėlė“ išaugino margaraštį lietuvių liaudies sceninį šokį, pražydo pačiomis įvairiausiomis formomis ir spalvomis. Ir dar džiugu, kad dalyvių programose bei varžytuvių nuotaikose atsispindi drąsa ir pasitikėjimas šokiu, kuris veda toliau ir toliau, taip grąžindamas liaudies šokio tradicijas į kiekvieno namus.

Apie tautinių šokių kolektyvą „Kupolė“

Birštono kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Kupolė“ gyvuoja jau dvylika metų. Pirmoji kolektyvo vadovė – Regina Zujienė. Nuo 2003 m. jam vadovauja Birutė Brazdžiūtė. Per šį laikotarpį kolektyvas išaugo, iš jaunučių šokėjų tapdamas puikia jaunimo grupe. „Kupolės“ kolektyvas daug gražių pasirodymų suruošė festivaliniuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2008 m. Respublikiniame tautinių šokių konkurse „Aguonėlė“ jaunimo tautinių šokių grupėje tapo Respublikos laureatais, o vėliau –  ir ,,Aukso paukštės“ laureatais.

Tautinių šokių kolektyvo ,,Kupolė“ vadovė Birutė Brazdžiūtė išaugino nemažą būrį šokėjų, kurie pamilo šokį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti