•  

     

     

     

Jaunųjų šaulių lengvosios atletikos varžybos Išlauže

Kaip ir kasmet, gegužės mėnesį jaunieji šauliai dalyvauja lengvosios atletikos varžybose. Ne išimtis ir šie metai. Gegužės dvidešimt trečiąją Išlauže vyko tradicinis renginys, kuriame kartu su Jiezno šauliais varžėsi jaunieji sportininkai iš Pakuonio, Stakliškių, Veiverių, Šilavoto, Skriaudžių, Balbieriškio, Prienų ir, žinoma, šeimininkai. Mokiniai dalyvavo daugybėje rungčių: įvairaus atstumo (60, 100, 500 ir 1000 metrų) bėgime, svarsčio kilnojimo, kamuoliuko metimo, rutulio stūmimo, tinklinio ir futbolo rungtyse.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad tinklinio varžybose pirmąja vieta džiaugėsi Jiezno gimnazijos komanda. Šilavoto pagrindinės mokyklos komanda iškovojo antrąją vietą paplūdimio tinklinio varžybose, Pakuonio merginos – trečiąją, Prienai – ketvirtąją, šeimininkės – penktąją vietas.

Futbolo rungtyje vėl triumfavo jiezniečiai. Jie 0:3 įveikė antrąją vietą užėmusius Balbieriškio mokyklos mokinius. Bronzos medalius namo parsivežė Stakliškių gimnazijos sportininkai. Ketvirtąją vietą iškovojo Skriaudžių futbolininkai, Šilavoto pagrindinė mokykla užėmė aštuntąją vietą, o veiveriškiai – devintąją.

Bėgimo rungtyje mokiniai buvo skirstomi į merginų ir vaikinų kategorijas.

Tarp merginų šešiasdešimties metrų bėgimo rungtyje pirmoji buvo Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinė Karolina Maskvytytė. Antrąją vietą iškovojo jieznietė Marija Alubauskaitė. Trečioji distanciją įveikė Rasa Radžiūnaitė iš Balbieriškio.

Šimto metrų bėgimo rungtyje nugalėjo Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinė Aušrinė Kalakauskaitė. Antrąją vietą iškovojo Ligita Juralionytė iš Prienų. Trečioji atiteko jieznietei Eglei Vinskaitei.

Penkių šimtų metrų distanciją greičiausiai įveikė Pakuonio bėgikė Virginija Venclovaitė. Antra atbėgo vos keturiomis sekundėmis atsilikusi Jiezno gimnazijos sportininkė Erika Kelmelytė. Trečiąją vietą iškovojo Išlaužo pagrindinės mokyklos mokinė Gintarė Janušaitė.

Tarp vaikinų šešiasdešimties metrų bėgimo rungtyje geriausiai pasirodė Šilavoto mokyklos mokinys Julius Ramanauskas. Antras – Pakuonio komandos bėgikas Giedrius Balnanosis, trečias – Jokūbas Knašys iš Išlaužo.

Šimtą metrų greičiausiai įveikė ir aukso medalį iškovojo Stakliškių gimnazijos mokinys Artūras Kaminskas, antras distanciją baigė Balbieriškio jaunasis šaulys Ovidijus Aliulis. Trečiąją vietą iškovojo Jiezno gimnazijos bėgikas Deividas Kuzma.

Kilometro ilgio distancijoje auksu pasipuošė Balbieriškio mokyklos atstovas Lukas Beniulis.  Nuo jo vos dviem sekundėmis atsiliko jieznietis Leonas Tamošiūnas.  Trečias finišo liniją kirto Stakliškių gimnazijos mokinys Deividas Budrikas.

Kamuoliuko metime tarp merginų geriausiai pasirodė Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinė Dovilė Jotautaitė, kurios kamuoliukas nuskriejo net keturiasdešimt du metrus ir šešiasdešimt centimetrų. Antrąją vietą iškovojo Balbieriškio sportininkė Rasa Radžiūnaitė. Trečia buvo, atsilikusi vos trisdešimt centimetrų, Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokinė Inesa Borodeiko.

Tarp vaikinų auksą iškovojo išlaužietis Lukas Žilinskas. Jo paleistas kamuoliukas nuskriejo lygiai aštuoniasdešimt penkis metrus. Antrasis liko Juozas Budrikas iš Stakliškių. Trečiąja vieta džiaugėsi Jiezno gimnazijos jaunasis šaulys Leonas Tamošiūnas.

Svarsčio kilnojime neaplenkiamas buvo balbieriškietis Airidas Krutulis. Jis iškėlė aštuoniasdešimt kilogramų. Pakuoniškis Rytis Deimantavičius liko antras, o Veiverių komandos sportininkas Donatas Stankevičius – trečias.

Rutulį toliausiai nustūmė Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinys Rytis Deimantavičius. Jo rezultatas – dvylika metrų ir trisdešimt centimetrų. Oskaras Tamulynas iš Balbieriškio liko antras. Trečiąją vietą iškovojo Stakliškių gimnazijos mokinys Juozas Budrikas.

Visą dieną jaunieji atletai varžėsi dėl sportiškiausios komandos titulo. Varžytasi ir asmeninėse rungtyse.

Už pirmąją vietą buvo skiriamas vienas taškas, už antrąją – du taškai ir taip toliau. Mažiausiai taškų surinkusi komanda buvo paskelbta nugalėtoja.

Šį kartą ja tapo Pakuonio sportininkų komanda. Sidabrą iškovojo vos vienu tašku atsilikę Jiezno gimnazijos atletai, trečiąją vietą – Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai.

Komandos buvo apdovanotos taurėmis. Tinklinio ir futbolo žaidėjai pasipuošė aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Jais buvo apdovanoti ir kitų rungčių prizininkai. Taip pat sportininkams įteikti garbės raštai ir diplomai, o pabaigoje – saldusis prizas, įsteigtas Seimo nario A. Palionio.

Nors diena buvo ilga ir sportininkai nuvargo, bet atgal į Jiezną grįžo su šypsenomis: visa komanda buvo apdovanota medaliais už įvairias rungtis (kai kurie iškovojo ir ne po vieną), šūsnimi įvairiausių diplomų ir tviskančiomis taurėmis. Nors komanda ir užėmė antrąją vietą, vietoj pernai iškovoto aukso, bet iš devynių komandų tai – labai neprastas pasiekimas. Labiausiai jiezniečiai džiaugėsi tviskančia pirmosios vietos futbolo taure, kuri jau keleri metai iškovojama Jiezno gimnazijos futbolininkų. Laimingi jaunuoliai džiaugėsi šiomis, jau tradiciškomis tapusiomis varžybomis, ir tikėjosi, kad kitais metais taip pat galės dalyvauti bei parveš namo ne mažiau apdovanojimų.

 

Eglė Vinskaitė

Jiezno gimnazijos jaunoji šaulė

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti