• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Jaunosios fotografės Paulinos Virbšaitės darbuose – sustabdytos emocijos

IMG-3195

Vilija Čiapaitė

Prienai kaskart džiugina jauno ir talentingo jaunimo darbais. Besimokydami jie visuomet būna savo gyvenimo kelio paieškose. Didelės reikšmės jų pasirinkime turi ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro atviroji jaunimo erdvė „Prienas“ su Živile Rusevičiene, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Kultūros projektų ir edukacinių programų vadove. Ji, subūrusi talentingą jaunimą, skatina nebijoti žengti pirmuosius žingsnius, taip padėdama atsiskleisti juose užsisklendusias talentus. Taigi jau ne pirmas kartas, kai jaunieji talentai pristato savo kūrybą mums, prieniečiams, nedidukėje, bet jaunimo pamėgtoje erdvėje.

Šį kartą jaunoji fotografė Paulina Virbšaitė mums pristatė portretinių fotografijų parodą „Paralelės“.

Pakalbinau Pauliną. Fotografija ji susidomėjo beveik 9 metų. O ją tam pastūmėjo mama, nes ji labai mėgo fotografuoti. Taigi teko abiem dalinti fotoaparatu. Kai Paulina ūgtelėjo, mama vis tik jai padovanojo fotoaparatą Nikon. Tiesa, pirmieji darbai buvo peizažai, gamtos motyvai. Po to metus laiko ji mokėsi pas mokytoją Vladą Tranelį. Pamokos, kurias Paulina puikiai išmoko, davė ne tik rezultatų, bet ir pakeitė jos požiūrį. Taigi ji pradėjo fotografuoti draugus. Tai jai labai patiko, nes, pasak jos, ji tarsi sustabdo emocijas, atskleidžia žmogaus pasaulį, sugretina, palygina ką nors su kuo nors. Tai ir davė mintį, kad parodą reikia pavadinti „Paralelės“.

Taigi galima apžiūrėti parodą ir, galbūt, pamatysite Paulinos draugus, kurie nepabijojo fotoaparato ir atsiskleidė.

O ar Paulina patrauks į profesionaliąją fotografiją? Ji iš karto atsakė, jog kol kas tai jos pomėgis. Reikia griebtis rimtesnių mokslų. Tačiau, pasak jos, ką žinai, gal fotografija taps jos gyvenimo dalimi. Tad tik tereikia tikėtis, kad fotoaparatas pas Pauliną nedulkės lentynoje, o dirbs ir džiugins mus savo mažyčiai atradimais.

Taip pat skaitykite