Jaunosioms krepšininkėms – EEGBL trečioji vieta

Lietuvos 15-mečių rinktinė Rytų Europos mergaičių krepšinio lygos 1997-1998 m. gimusių merginų grupės finaliniame etape Vilniuje užėmė trečiąją vietą. Šias varžybas turėjo priimti Rusijos miestas Samara, tačiau renginio atsisakė. Tuomet turnyrą ėmėsi rengti Lietuvos krepšinio federacija, prie renginio prisidėjo ir Vilniaus turizmo informacijos centras.

Per lemiamas sezono varžybas mūsiškės 55:41 įveikė Espo „Tapiolan Honka“, 95:80 – Helsinkio „Wartti Basket“, 74:48 – Minsko RGUOR, tačiau nusileido čempionėmis tapusioms Vidnojės „Spartak“ merginoms 66:84 ir antrąją vietą užėmusioms „Riga/Ridzene“ auklėtinėms 60:61.

Po turnyro buvo apdovanotos geriausios visų komandų žaidėjos, Lietuvos ekipoje šis prizas atiteko Rasai Knyzaitei. Kitą mūsų krepšininkę – Laurą Juškaitę – treneriai išrinko į turnyro simbolinę rinktinę.

Lietuvos komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius po turnyro teigė, kad jau mato žaidėjų branduolį, kuris kitais metais sudarys Europos čempionate dalyvausiančios 16-mečių ekipos pagrindą.

„Trečioji vieta EEGBL čempio nate šioms merginoms yra geras pasiekimas. Žinoma, gaila, kad pralaimėjome Latvijos komandai ir neiškovojome sidabro. Nugalėtojomis tapusios Rusijos krepšininkės mums buvo neįkandamos – tiek fiziškai, tiek taktiškai, tiek techniškai, v sakė treneris. – Pusė mūsų komandos žaidėjų yra metais jaunesnės, o viena – dvejais. Jos tikrai perspektyvios, tačiau ateitis priklausys tik nuo pačių merginų. Turime vieną kitą užslėptą perliuką, tačiau tiek merginoms, tiek treneriams reikia įdėti dar daug darbo, kad jis suspindėtų. Jau matau 6-7 krepšininkių branduoliuką, kuris kitais metais galėtų rungtyniauti jaunučių rinktinėje. Apie jį ir reikės lipdyti komandą. Džiaugiuosi, kad subūrėme gerą ir kovingą merginų kolektyvą.“

Šio sezono 15-mečių EEGBL čempionate iš viso dalyvavo 16 komandų iš Rusijos (6), Latvijos (3), Lenkijos (2), Suomijos (2), Lietuvos, Estijos ir Baltarusijos.

musukrepsinis.lt

Fotodiena.lt/D. Radlinskas

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti