• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Jaunimo diena Prienuose. Žvilgsnis iš šalies

IMGP1701

Vidmantas Venclovas

Rugpjūčio 12 d. Prienuose paminėta Tarptautinė jaunimo diena. Ta proga Beržyno parke ir sporto arenoje bei jos prieigose vyko įvairūs kultūros ir sporto renginiai: krepšinio, stalo teniso, paplūdimio tinklinio varžybos, diskusijos „Jaunimo ir savivaldybės bendradarbiavimo galimybės“, „Savanorystė ir aš“, „Verslas ir karjera“, jaunimo muzikos festivalis „Mūz‘on‘as“ kartu su jaunųjų kūrėjų mados podiumu ir svečių iš kitų miestų pasirodymais, jaunimo organizacijų veiklos pristatymas, kūrybinės dirbtuvės, repo atlikėjo „Omerta“ koncertas, kinas po atviru dangumi (filmas „Olegas“).

Taip trumpai galima apibūdinti Jaunimo dieną, kuri Prienuose buvo organizuota pirmą kartą. Renginys prasidėjo trečią valandą popiet, bet Beržyno parke sujudimas buvo. Krepšinio aikštelėje varžėsi 3×3 turnyro dalyviai, paplūdimio tinklinio aikštelėje dėl nugalėtojų vardo kovėsi tinklininkai. O tuo metu prie tvenkinio iškilusioje scenoje vyko diskusijos, kuriose buvo kalbama apie savivaldos ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą: koks jis turėtų būti ir koks yra. Buvo kalbama ir apie savanorystės judėjimą, jaunų žmonių žingsnius versle bei jų karjeros galimybes. 

Diskusijose dalyvavo rajono savivaldybės, visuomeninių organizacijų, verslo atstovai, svečiai. Ar pokalbiuose buvo paliesti svarbūs rajono jaunimui klausimai, ar buvo kam išgirsti vykstančią polemiką? Vienareikšmio atsakymo nėra. Kaip įprasta, kalbant viešai, situacijos buvo šiek tiek pagražintos, bet iš esmės probleminiai klausimai buvo paliesti. Ar  išdiskutuoti? Į šį klausimą kiekvienas atsakysime skirtingai. Bet jau gerai, kad apie tai kalbama. Gal ateis laikas, kai pokalbiai vyks ne tik renginių metu.

Organizatoriai kvietė jaunimą dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose. Turnyrai įvyko, bet didelio susidomėjimo iš jaunimo pusės nebuvo. Kokios priežastys? Geras oras, ankstyvas laikas, darbo diena. Bet tie, kurie norėjo dalyvauti, gavo progą ir atėjo. 

Krepšinio 3×3 turnyrą laimėjo komanda „Trys geriau nei du!“ (Bartas Aleksandravičius, Rytis Kavaliauskas, Laurynas Čepeliauskas,Tautvydas Mikušauskas). Paplūdimio tinklinio varžybose nugalėtojomis merginų grupėje tapo Jovilė Jakonytė ir Gabrielė Aukščiūnaitė, vaikinų grupėje – Saidas Žitkus ir Matas Revuckas.

Stalo teniso varžybose pergale džiaugėsi Elinga Janauskaitė ir Klaidas Mileris. 

Iš kitos pusės, buvo smagu matyti ir tas jaunimo organizacijas, kurios tyliai vykdo savo veiklą, padeda žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių patys negali pasirūpinti savimi.

IMGP1745

Ir dar. Prienuose atsirado erdvė, kurioje smagu susitikti su draugais, prasmingai praleisti laiką, o gal tiesiog pabūti su savimi.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti