Jau šiemet Birštone bus įrengta pirmoji elektromobilių pakrovimo aikštelė

Gelbėkit vaikus

magistraliniuose-keliuose-atsiras-10-nauju-elektromobiliu-ikrovimo-stoteliu

 kvitrina.com

Birštone jau seniai kalbama apie tai, jog kurorte bus įrengtos elektromobilių pakrovimo aikštelės. Mieste numatyta įrengti jas dvi didelės galios (per 22 kW) – šalia Kultūros centro ir automobilių stovėjimo aikštelėje prie Sporto centro. Tiesa, kol kas gautas finansavimas tik vienai elektromobilių pakrovimo aikštelei prie Kultūros centro įrengti. Pasak Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Jovitos Tirvienės, kurorte įrenginėjamos elektromobilių pakrovimo aikštelės, kuriuose suplanuotos dvi įkrovos vietos. Įstatymai numato, jog iš ES lėšų įrengtomis pakrovimo aikštelėmis elektromobilių savininkai galės naudotis nemokamai 5 metus (nuo aikštelių įrengimo datos).

Susisiekimo ministerija primena, kad 2014–2017 m. įrengta 12 viešųjų didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelių automagistralėje Vilnius–Klaipėda ir viena automagistralėje Vilnius–Panevėžys. Planuojama, kad iki 2018 m. pabaigos pradės veikti dar 14 viešųjų didelės galios įkrovimo stotelių šalia kelių, priklausančių transeuropiniam transporto tinklui, ir prie kitų valstybinės reikšmės kelių. 5 prieigos jau yra įrengtos, 9 dar įrenginėjamos.

„Norėdami skatinti žmones naudotis netaršiomis transporto priemonėmis, turime atitinkamai plėtoti ir infrastruktūrą. Sparčiai augantis elektromobilių parkas įpareigoja rūpintis vairuotojams patogios elektromobilių įkrovimo infrastuktūros plėtra. Sieksime užtikrinti, kad elektromobilius įkrauti būtų galima ne tik prie didžiųjų magistralių, bet ir atvykus į didesnius šalies miestus ar kurortus“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti