Įvykis, kuris vos nevirto tragedija. Kas lėmė atsitiktinumų virtinę?

darzelis

Jonas Kavaliauskas

Prieš savaitę Birštoną sukrėtė nemalonus įvykis. Ketverių metukų berniukas atsiskyrė nuo darželinukų grupės, kuri viešoje žaidimo aikštelėje kartu su auklėtoja laukė ateinančių juos pasiimti tėvelių. Jo pasišalinimas nebuvo pastebėtas.

Berniukas nukako iki Kneipo sveikatingumo tako ir buvo pastebėtas, kai braidė vandens baseinėlyje. Tokias mažamečio maudynes pamatęs dviračiu važiavęs vietinis gyventojas padėjo berniukui išlipti iš vandens, apvilko savo sausais marškiniais ir paskambino 112. Atvykęs Birštono policijos ekipažas paėmė berniuką ir važiuodamas link darželio sutiko paieškos komandą, kurioje buvo lopšelio-darželio auklėtojos ir tėvai.

Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Vitalija Adamonienė teigė, jog toks atvejis, kai buvo pasigesta vaiko, jos vadovaujamoje įstaigoje pirmas. Pasak vadovės, kodėl berniukas, kuris nebuvo linkęs palikti grupę, taip pasielgė, nežinoma. Berniuko mama, V. Adamonienės teigimu,  auklėtojai, kuri jau yra pensinio amžiaus ir dirba puse etato, neturi. Į klausimą, kodėl viešoje vietoje buvusius vaikus prižiūrėjo tik auklėtoja, direktorė atsakė, kad auklėtojos padėjėjos dirbo iki pusės penkių po pietų, todėl auklėtoja buvo likusi su vaikučiais viena. Lopšelio-darželio vadovė pasakojo, jog po tokio nemalonaus incidento buvo sukviestas susirinkimas, kurio metu buvo nutarta pailginti auklėtojų padėjėjų darbą iki 17 val.

Taip pat nutarta 4‒5 metų vaikų grupių į viešąsias miesto erdves nevedžioti.

Paaiškėjo, kodėl atnaujintoje darželio vaikų žaidimo aikštelėje uždrausta vaikams žaisti. Direktorės teigimu, pastatyti įrengimai nepriduoti, todėl vaikai prie jų saugumo sumetimais neleidžiami. Būtent ši aplinkybė ir lėmė, kad ir mažesni vaikai laiką leido viešoje aikštelėje.

V. Adamonienė nesutiko su teiginiu, kad, galbūt, vyresnio amžiaus auklėtojos tiesiog nesusitvarko su judriais vaikučiais. Jos manymu, kiekvienas žmogus turi teisę dirbti, nežiūrint, kad jam sukanka ir pensinis amžius. Įstaigoje dirba trys tokio amžiaus moterys, su dviem rugsėjį bus nutrauktos sutartys. Tiesa, dirbančių šį sunkų darbą moterų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ amžiaus vidurkis 50 metų.

Birštono savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Pranas Cvilikas, paklaustas apie situaciją su lopšelio-darželio „Vyturėlis“ teritorijos atnaujinimo projektu, atsakė, jog šių metų balandį saugos specialistai išsakė pastabų naujiems vaikų žaidimo įrengimams – įvardino, jog jie nesaugūs. Projekto rangovo atstovas Romualdas Vasiliauskas paaiškino, jog vaikų žaidimo aikštelės įrengimai buvo pirkti iš firmos, kuri prekiauja sertifikuotais produktais, bet dėl saugos specialistų priekaištų gegužės 31 d. bus surengtas bendras visų suinteresuotų pusių pasitarimas projekto vykdymo vietoje.

R. Vasiliausko teigimu, po to bus priimtas galutinis sprendimas – keisti atskiras įrengimų detales ar pačius įrengimus.

Kaip bebūtų, bet minėtas įvykis parodė, jog darbe su vaikučiais smulkmenų nebūna. Laiku nebaigtas projektas, su vaikais lieka viena auklėtoja, nekaltas pokalbis su vienu iš tėvų ir vaikas dingsta iš matymo trajektorijos.

Kasmet keičiasi mūsų gyvenimo tempas, keičiasi ir vaikai, todėl būtina keistis ir ugdymo įstaigoms. Kaip? Vieno recepto tikrai nėra. Berniukas išėjo pasivaikščioti, pažinti aplinką, tik gaila, kad be priežiūros.

 

Taip pat skaitykite