Išvyka į literatūrinę Vilniaus praeitį

Vieną šaltoką lapkričio rytą grupė Jiezno gimnazijos 7, II abg klasių mokinių lankėsi literatūriniame A. S. Puškino muziejuje, įsikūrusiame vaizdingame Pavilnio regioniniame parke, ir dalyvavo dviejų dalių ekskursijoje.

Pirmoji ekskursijos dalis buvo skirta poeto A. S. Puškino biografijai ir kūrybai. Gidė Vida papasakojo apie poeto ryšius su Lietuva: prosenelį Ibrahimą Hanibalą, kuris buvo pakrikštytas Vilniaus senamiesčio Didžiojoje gatvėje stovinčioje šv. kankinės Paraskevos (Piatnicos) cerkvėje. Ant jos sienos kabo lenta su užrašu, skelbiančiu, kad šioje cerkvėje 1705 m. Šiaurės karo metu buvo pakrikštytas Abraomas (Ibrahimas) Hanibalas – rusų poeto Aleksandro Puškino prosenelis.

Antroji ekskursijos dalis buvo skirta poeto sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros gyvenimui Markučiuose. Buvo pasakojama apie XIX a. dvarininkų gyvenimo būdą, įpročius bei pomėgius. Mokiniai apie literatūrą ir kultūrą klausėsi ypatingoje erdvėje, tarp autentiškų XIX a. baldų, daiktų ir knygų, kerinčių savo paslaptingumu ir senove.

Edukacinės pamokos metu mokiniai susipažino su dvaro interjeru, etiketu, dvarininkų kasdienybe, prisiminė skaitytas A. S. Puškino pasakas, žiūrėjo pasakos apie Auksinę žuvelę ištrauką, iš popieriaus gamino šios pasakos heroję-žuvelę, kuriai mintyse išsakė savo didžiausią norą…

Manau, kad dvi valandos, praleistos nuostabioje aplinkoje, pasivaikščiojimas po parką, menantį senuosius dvaro šeimininkus, tylus pastovėjimas prie poeto sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros kapo, paliko įsimintiną įspūdį, kuris paneigė jaunimo nuostatą, kad muziejai – „tai nesąmonė…“.

 

Jiezno gimnazijos mokytoja Nijolė Černevičiūtė

Taip pat skaitykite