Istorinėje Birštono dalyje jokie įrenginiai per Nemuną nebus statomi?

Vacys Staknys

Balandžio 17 d. Birštono savivaldybėje buvo surengta diskusija dėl pėsčiųjų tilto per Nemuną istorinėje kurorto dalyje galimos statybos. Joje dalyvavo Birštono savivaldybės Tarybos nariai, Nemuno kilpų regioninio parko vadovė, Savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai ir buvo ieškoma atsakymų į klausimus, kurie buvo suformuluoti grupės piliečių.

Diskusijos metu paaiškėjo, jog strateginiame kurorto vystymosi plane yra įvardintas tiltas, kuris turėtų sujungti abu Nemuno krantus, bet numatoma tilto statybų vieta yra nutolusi nuo istorinės kurorto dalies. Tiesa, nors strateginiame plane nenurodytas tilto tipas, Savivaldybės administracija yra atlikusi galimybių studiją dėl transporto tilto statybos, kurio statybai reikalingos valstybės lėšos. Skirti tam ne vieną dešimtį milijonų į vietovę, kurioje gyvena keliasdešimt gyventojų, nesiryžo iki šiol ne viena blaiviai mąstanti Vyriausybė, manau, nesiryš ir kitos.

Statyti toje vietoje pėsčiųjų tiltą – dar didesnė avantiūra. O istorinėje kurorto dalyje tokio statinio atsiradimo nenumato Nemuno kilpų regioninio parko apsaugos reglamentas bei tvarkymo planas. Apie tai aiškiai diskusijos dalyviams pasakė parko direktorė Dalia Križinauskienė.

Visgi, Birštono strateginiame plane be tilto yra numatyta lyno perkėla. Ir gan keistai atrodo, jog jinai galimai gali būti įrengta istorinėje kurorto dalyje. Pagal turimą informaciją, lyno perkėlos atramos turėtų būti įrengtos krantinėje netoli „Tulpės“ sanatorijos ir jos tikrai darkys Birštono kultūrinio paveldo urbanistinį kraštovaizdį.

Diskusijoje buvo aiškiai išsakyta mintis, jog Savivaldybės administracija tikrai nesiims iniciatyvos dėl pėsčiųjų tilto statybos.

Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo  pasakė, jog yra paruoštas įlaidos projektas ties Pušyno gatve, ir toje vietoje, jei susidomėtų verslas, galėtų kursuoti keltas.

Būtent kelto atsiradimas galėtų būti tinkamas sprendimas, sujungiant abu kurorto krantus, bei dar vienas turistų traukos objektas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti