•  

   

   

   

   

„Istorijos detektyvai“ Dzūkijoje

Jurmala 155

Jau kelinti metai tarp gyventojų vis populiarėja intelektiniai žaidimai, vadinami „protų mūšiais“. Lietuvos muziejininkai taip pat prisijungė prie šio judėjimo. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų kolektyvas inicijavo intelektinį žaidimą Lietuvos istorijos mylėtojams „Istorijos detektyvai“. Žaidimo turinyje 5 turai po 10 klausimų iš Lietuvos istorijos (kultūra ir menas, sąsajos, regiono istorija, asmenybės, legenda ir tikrovė). Pirmasis žaidimo etapas – regionuose, kuriuose nugalėjusios komandos kovo 12 d. Valdovų rūmuose Vilniuje susikaus dėl „Istorijos detektyvų” laimėtojo vardo.

Vasario 20 d. aštuonios Dzūkijos regiono komandos rinkosi Alytaus kraštotyros muziejuje. Jos varžėsi dėl galimybės patekti į finalą, kuris vyks Valdovų rūmuose. Klausimynas, kurį paruošė Valdovų rūmų istorikai, pareikalavo susikaupimo ir išsamių istorinių žinių. Birštono muziejaus jungtinė komanda, kurioje ir jaunimas, ir patyrę protmūšių dalyviai, garbingai atstovavo Birštono miestą, iškovojo garbingą – trečią vietą, o mūsų komandą aplenkė tik Lazdijų ir Alytaus komandos. Turiningai praleistas laikas, prisilietimas prie mūsų regiono istorijos klodų, atminimo dovanos ir žinių pagilinimas buvo naudingas ir komandos nariams, ir palaikymo komandai.

 

Birštono muziejaus direktorė

Vilijeta Šalomskienė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

 1. Vytautas Kuzmickas

  Garbingos Birštono istorijos paveldas lyg tai įpareigotų būti ir aukščiau ne tokioje jau didelėje zonoje.Žinoma,neaplenksi Alytaus kraštotyros muziejaus ,žavinčiu savo įdirbiu, puoselėjant istoriją jau nuo tarpukario laikų,direktorės istorikės ir visos komandos pastangų vaisingumu.Reikėtų daugiau įdėti darbo,nes paprasta akimi pastebimas tik senų darbų pakartojimas.O kur nuolatinė kraštui taip reikalinga muziejininkų kraštotyrinė kūryba.Žinoma,gerai,kad bent aplenkti Prienai,kurie senai„pusnynuose miega“…

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti