Istorija, perduota ne tik vadovėliuose


Vilija Čiapaitė

Kai prieš devynerius metus partizanų dainų festivalis Veiveriuose pradėjo pirmuosius žingsnelius – niekas negalvojo, kad jis išsirutulios į tarprajoninį. Tarsi siūlų kamuolys, šis festivalis – konkursas susivijo į didelį ir jau daugelio pamėgtą žaižaruojantį kamuolį. Ir, kaip įžanginėje kalboje pasakė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Antanas Lukša, šis renginys unikalus, nes jis vyksta tik Prienų rajone, tačiau reikia tikėtis, kad tapęs tarprajoniniu, pasklis po visą šalį.

Džiugu, kad į renginį atvyko ir svečių, tai Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago dukra, Lietuvos Respublikos Seimo narė Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Prienų filialo pirmininkė Dalytė Raslavičienė, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Palionis ir žmonės, kurie pamena pokario laikus ir moka daug dainų, kurias dainavo partizanai po mūšių, laisvalaikiu. Malonu, kad šio renginio kuratorė Aldona Šyvokienė surinko nemažai tekstų ir tikisi, kad po kiekvieno renginio šis archyvas bus papildytas.

Pagaliau norisi pridurti, kad aštuoni renginiai vyko skirtinguose rajono kultūros ir laisvalaikio centruose, norinčių dalyvauti juose skaičius vis didėjo ir pagaliau devintasis festivalis – konkursas įvyko Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. O šie metai gausūs kolektyvais ir puikiu pasiruošimu. Taigi renginyje dalyvavo: Prienų senelių namų asamblis „Kvietkelis“ (vad. Valė Gustaitienė), Veiverių KLC Juodbūdžio kaimo vokalinis kolektyvas „Vizija“ (vad. Dovilė Bičkauskaitė), Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro kolektyvas „Gija“ (vad. Dalė Zagurskienė), Prienų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Nemunas“ (vad. Staselė Didžiulienė), Stakliškių KLC meno mėgėjų kolektyvas (vad. Vida Beliukevičienė ir Eglė Žaliukienė), PKLC Ašmintos laisvalaikio salės kolektyvas (vad. Rima Vilkienė), Skriaudžių laisvalaikio salės vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Kankliukai“ (vad. Vilma Pučkienė), Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis ansamblis „Radasta“ (vad. Aurelija Bareišienė), atlikėjos iš Druskininkų Simona Karauskaitė ir Kristina Daunaravičiūtė (vad. K. Daunaravičiūtė), N.Ūtos laisvalaikio salės folkloro grupė (vad. Anelė Lukjančuk), Lietuvos aklųjų ir silpnaregių  sąjungos Prienų rajono filialo mišrus vokalinis ansamblis „Puriena“ (vad. Onutė Matusevičiūtė), Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Šilavoto folkloro ansamblis „Akacija“ (vad. Saulė Blėdienė), Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro Kunigiškių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Dūmė“ (vad. Dalius Pasaravičius), Jiezno KLC mišrus vokalinis ansamblis „Jieznelė“ (vad. Danguolė Smalskienė), Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžių ansamblis „Kanklės“ (vad. Edmuntas Gumuliauskas).

Komisija, kuri atidžiai stebėjo ir klausėsi atlikėjų, buvo sužavėta dainų gausa ir kolektyvų pasiruošimu. Jos nariai Antanas Lukša – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas, Tolema Ragienė – Birštono gimnazijos muzikos mokytoja – metodininkė, Daiva Radzevičienė – Prienų meno mokyklos muzikos mokytoja, Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas ir PKLC mėgėjų teatro vadovas Rimantas Šiugždinis, režisierius Virgilijus Kedys vienbalsiai sakė, jog geriau būtų, kad tai būtų ne konkursas, o tik festivalis… Šiame konkurse dalyvavo 15 labai gerų kolektyvų ir išskirti geriausius tikrai buvo sunku… Bet konkursas yra konkursas, ir nugalėtojai turi būti. Prizai atiteko: „Už atlikimą“ (meninį lygį) – Stakliškių KLC meno mėgėjų kolektyvui , „Už pateikimą – režisūrinį sprendimą“ – Veiverių KLC vokaliniam ansambliui „Radasta“, „Už istorinės praeities sklaidą, originalumą“ – Skriaudžių laisvalaikio salės vaikų ir jaunimo folkloriniam ansambliui „Kankliukai“.  Nors konkurso nuostatuose nebuvo numatytas ketvirtas prizas, tačiau jis – „Už nuoširdumą“ – buvo paskirtas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų r. filialo mišriam vokaliniam ansambliui „Puriena“. Taip pat Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė 3 prizus (knygeles) įteikė jai patikusiems kolektyvams, o Kęstutis Palionis jam labiausiai patikusiems kolektyvams padovanojo 10 knygelių (apie Čečėnijos karą, kažkuo primenantį Lietuvos partizanų kovas…).

Taip pat skaitykite