• prienuspauda

     

     

     

     

Iš Prienų kilusio irkluotojo istorija – iš dukters lūpų

Povilas Liutkaitis

Povilas Liutkaitis

Vidmantas Venclovas

Spalio 26 d. Prienų krašto muziejuje buvo pristatyta Rimos Liutkaitytės – Karalienės knyga „Irklais po spygliuotą tvorą“, kurioje aprašomas lietuvių irkluotojų gyvenimo istorijos SSRS laikais. Knygos prototipu tapo R. Karalienės tėvas Povilas Liutkaitis, kuris 1937 metais gimė Rūdupio kaime, gyveno Prienuose.

P. Liutkaitis mokėsi ir baigė (1963 m.) Vilniaus universitetą. Mokslo metais irklavo (aštuonvietėje, keturvietėje, dvivietėje). Daugkartinis Lietuvos čempionas, SSRS rinktinės narys, dalyvavo Tokijo olimpiadoje (7 vieta), iškovojo Europos čempionato bronzą, du kartus buvo apdovanotas „Auksinio irklo“ prizu.

R. Karalienė savo knygoje pasakojo, kaip sunku buvo Lietuvos irkluotojams prasimušti į SSRS rinktinę ir kaip tuometinė valdžia, jų manymu, saugojo pasaulį nuo „nepageidautinų“ asmenų. P. Liutkaičiui buvo uždrausta išvykti į užsienį, o ir SSRS teritorijoje buvo gan ilgai stebimas.

Į knygos pristatymą susirinko P. Liutkaičio buvę kaimynai, klasiokės, Birštono irkluotojai, šeimos nariai, giminės, visuomenės atstovai.

Prienų rajono Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis padėkojo autorei už knygą ir dėmesį Prienams.

Deja, knygos pristatyme nesimatė Prienų KKSC irkluotojų atstovų. Bet savo prisiminimais apie P. Liutkaitį pasidalino šiuo metu Prienuose gyvenantis buvęs irkluotojas Arvydas Stašaitis.

Pokalbiuose prie Prienų krašto muziejaus darbuotojų gardžiai paruoštos arbatos buvo išgryninta idėja kitais metais organizuoti Prienuose Povilo Liutkaičio vardo keturviečių irklavimo varžybas. Idėją palaikė P. Liutkaičio šeima ir giminės, irklavimui neabejingi Prienų krašto atstovai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti