Iš didelio debesies…

Gelbėkit vaikus

Kovo 1-ąją atvykęs susitikti su Stakliškių seniūnijos ūkininkais Martynas Butkevičius, Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas, nepradžiugo. Su juo ir savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėju Donatu Šimukoniu pasisveikino vos keli ūkininkai, nors jų, anot seniūnijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistės Valerijos Birutės Stepankevičienės, galėjo ten būti ne viena dešimtis. Tai – viena iš problemų, kuri labai jaudina M. Butkevičių, kviečiantį žemdirbius vieningai ir aktyviai rūpintis jiems iškylančiais sunkumais.

Pagrindiniai klausimai, su kuriais supažindino stakliškiečius M. Butkevičius, – artėjantis visuotinis žemdirbių suvažiavimas ir Ūkininkų sąjungos skyriaus ataskaitinis susirinkimas. Anot pirmininko, šiemet ypač skaudūs ir būtini išspręsti yra žemės nuomos mokesčio ir jos pardavimo užsieniečiams uždaviniai, opi išmokų problema ir tragiška gyvulininkystės padėtis. Būtent dėl šių visą šalį kamuojančių bėdų M. Butkevičius patarė ūkininkams gerai pagalvoti, siūlyti sprendimus ir aktyviai dalyvauti suvažiavimo veikloje. Tuo labiau, kad į jį pakviesta daug svarbių atstovų iš Seimo, Vyriausybės ir kitų institucijų, tad bus proga ne tik išsakyti savo rūpesčius, bet ir priversti juos išgirsti tuos, nuo kurių priklauso Lietuvos ūkininkų ateitis. O ji daugeliui yra itin tamsi. Pasak M. Butkevičiaus, nemažai dabartinių, vyresnio amžiaus žemdirbių tegalvoja, kaip be problemų atėjus laikui pasitraukti iš veiklos, o jų vaikams ir anūkams numatyta tik viena – darbas užsienyje. Tad reikia labai tikėtis, teigia pirmininkas, kad po suvažiavimo rūpimi žemdirbiams reikalai pagaliau pajudės, o ateitis nušvis kitokiomis nei dabar perspektyvomis.

D. Šimukonis pranešė nekokių naujienų Stakliškėse ūkininkaujantiems žmonėms – išmokos už nenašias žemes, taikant kitą skaičiavimo metodiką, sumažės. Dėl to susirūpinę žemdirbiai ruošia kreipimąsi, kurį pristatys suvažiavime, o prie to turėtų itin aktyviai prisidėti būtent stakliškiečiai, kuriems ši grėsmė labai reali. Tiesa, D. Šimukoniui teko išklausyti M. Butkevičiaus priekaištų dėl, anot jo, per ilgai sprendžiamo ginčo tarp Stakliškių seniūnijos ūkininkų ir specialistės V. B. Stepankevičienės. Toks vilkinimas, jo manymu, tik dar labiau didina ūkininkų susiskaldymą ir įtampą tarp jų. Akivaizdus to įrodymas – tos dienos susirinkimas, kurį ignoravo beveik visi seniūnijos žemdirbiai. M. Butkevičius paragino tiek savivaldybės administraciją, tiek ūkininkus, tiek ir V. B. Stepankevičienę dar sykį susitikti ir iki galo išsiaiškinti nesutarimus bei šią problemą vienokiu ar kitokiu būdu galutinai išspręsti. Į sekantį susirinkimą jis paragino pasistengti sukviesti kuo daugiau žemdirbių, nes nepatenkintųjų dėl specialistės darbo atsirado daug, tačiau į akistatą su ja atvykti jie nedrįso ar nepanoro.

Artėjančią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę M. Butkevičius paragino ūkininkus sutikti Prienuose, kur bus organizuojamos tradicinės bėgimo varžybos ir mugė. Joje kiekviena seniūnija, kiekvienas ūkis galės ne tik parodyti, ką turi geriausio, bet ir parduoti savo produkciją šventės dalyviams. Be to, Ūkininkų sąjungos skyrius žada paruošti ir nemokamų vaišių, kurios pastiprins bėgikus ir maloniai nuteiks žiūrovus.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti