Iš Alytaus – su apdovanojimais

Balandžio 15-16 d. Alytaus „Volungės“ pagrindinėje mokykloje vyko tarpmiestinė mažoji rusų kalbos olimpiada „Šag za šagom“. Olimpiada tradicinė, nes vyksta septintus metus. Kas metai olimpiadoje, kuri skirta mokiniams, besimokantiems pagal Marytės Puzaitės ir Loretos Šernienės vadovėlių serijos vadovėlius „Šag za šagom“, be Alytaus miesto moksleivių dalyvauja ir svečiai iš kitų miestų. Pernai tai buvo varėniškiai, šiais metais jais tapo Stakliškių vidurinės mokyklos devintokai.

Mokinių mintys po olimpiados:

„Pirmąją dieną vyko „sunkusis“ darbas – testas, kuriame buvo tikrinamas kalbos mokėjimas, skaitomo teksto supratimas, o įdomiausia buvo pokalbis su komisija. Dalyvavo visų Alytaus mokyklų atstovai ir mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai. Komisija stebėjo mūsų darbą, kalbino, vertino.

Antroji diena buvo šventiška: norintieji dalyvavo  raiškiojo  skaitymo konkurse, o po jo vyko apdovanojimai ir koncertas. Visus nustebino šeštokų šokis. Turėjome ypatingą progą pasiklausyti tautinių mažumų moterų choro atliekamų rusų liaudies dainų.

Olimpiada baigėsi apdovanojimais. Mūsų Vytautas tarp 9 klasių mokinių iškovojo III vietą, kuo mes labai didžiuojamės. Po to sekė raiškiojo skaitymo dalyvių apdovanojimai. Buvo įsteigtas specialus prizas už unikalumą raiškiojo skaitymo konkurse. Jis  iškeliavo į Stakliškes, jį gavau aš.

Neįvertintų mokinių nebuvo, visi kiti užėmė IV vietą ir gavo padėkas už dalyvavimą.“ 9 klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė.

„Gera buvo nuvykti į Alytų, įsivertinti savo žinias, pasižiūrėti į kitus ir iš jų pasimokyti. Olimpiadai skirtas laikas prabėgo nepastebimai greitai, grįžome kupini malonių įspūdžių ir pamąstymų. Taip pat „paglostė“ širdį ir gauti apdovanojimai. Už prasmingas dvi popietes dėkojame visiems mus globojusiems ir vežusiems į olimpiadą. Ypač nuoširdus ačiū  „Volungės“ mokyklos šeimininkams ir mūsų direktorei Loretai Šernienei už padrąsinimą ir pakvietimą dalyvauti užsienio (rusų) kalbos olimpiadoje „Šag za šagom“. 9 klasės mokinys Vytautas Mitkevičius.

Stakliškių vidurinės mokyklos informacija

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti