Įrengtas dūmų detektorius padės išsaugoti gyvybę

image1

kvitrina.com

Nuo šių metų gegužės galiojantys teisės aktai reikalauja, kad visuose šalies gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose, – kuriuose nėra įrengta priešgaisrinė signalizacija, būtų įrengti autonominiai dūmų detektoriai.

Jų įrengimą reglamentuoja „Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės“.

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, kad tinkamai įrengti dūmų detektoriai garso signalu įspės gyventojus apie gresiantį pavojų, o laiku iškviesta pagalba (telefono numeriu 112) padės išgelbėti gyvybes ir žmonių turtą.

image2

Detektorius – nesudėtingas prietaisas, lengvai ir paprastai montuojamas ant lubų, apsaugantis didelį plotą, jei jam netrukdo konstrukcijos ar pertvaros.

Nuo vasario prasidėjus prevencinei akcijai „Gyvenkime saugiai“  Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse PGT darbuotojai jau aplankė daugiau nei 1400 gyvenamųjų būstų. Vizitų metu vyksta konsultacijos ir duodami patarimai gyventojams, kaip tinkamai įsirengti dūmų detektorius.

Deja, bet faktai rodo, kad juos yra įsirengę tik nedidelė dalis mūsų krašto gyventojų…

Šeimoms, kurios neturėjo galimybės įsigyti dūmų detektorių, jie buvo įrengti nemokamai. Lėšas detektorių įsigijimui parūpino Birštono ir Prienų rajono savivaldybės.

Prienų PGT specialistai kartu su partneriais sistemingai vykdo prevencinį ir mokamąjį darbą apie dūmų detektorių įrengimo svarbą.

Būkime sąmoningi ir budrūs – įsirenkime dūmų detektorius ir apsaugosime savo gyvybes.

 

Pagal Prienų PGT informaciją

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti