Ir pamoka gali turėti „prieskonių“. Įspūdžiai po konferencijos

Vasario 13-ąją Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojai dalyvavo respublikinėje pradinio ugdymo mokytojų konferencijoje ,,Pamokos prieskoniai, kurie paverčia ją stebuklu“. Konferenciją organizavo LPUPA Marijampolės skyrius.

Į konferenciją, vykstančią Marijampolės savivaldybės posėdžių salėje, sugužėjo gausus būrys mokytojų iš Prienų, Marijampolės, Vilkaviškio rajonų bei Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Panevėžio miestų. Visus maloniai nuteikė puiki salės aplinka bei konferencijos akcentas – prieskonių ekspozicija salės centre, simbolizuojanti konferencijos temą. Konferencija ir prasidėjo jų reikšmės aiškinimu: razinos – tai emocijos, riešutai – mąstymas, cinamono lazdelės – tai skatinimas, apelsino žievelės – ieškojimai ir atradimai, čili pipirai – kliūtys ir jų sprendimo būdai. Prasidėjo pranešimai, kuriuose mokytojai kalbėjo apie „prieskonius“, kuriais „gardina“ savo pamokas.

Konferencijos pradžioje visuminio ugdymo idėjomis pasidalijo Jurga Dzikaitė iš Vilniaus tarptautinės mokyklos. Apie asmenybės ugdymą XXI amžiuje, pateikdama konkrečius pavyzdžius, kalbėjo Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo ekspertė, švietimo konsultantė Liuba Stankevičienė.

Antroje konferencijos dalyje pranešimus skaitė mokytojai, dalijosi savo darbo patirtimi ir tais „prieskoniais“, kurie efektyviausiai veikia jų darbe. Aš pasirinkau skaniausią prieskonį vaikams – informacinių technologijų naudojimą pamokose. Mano pranešimo tema – ,,Mokinių aktyvinimas naudojant IKT“. Kiti pranešėjai kalbėjo apie įdomią ir kūrybingą pamokos pradžią, vertinimo pamokoje būdus, integruotą mokymą, modulių įtaką pamokos kokybei, mokinių įsivertinimą, žaidimo metodą pamokoje ir kt. Konferencija buvo labai naudinga, nes suteikė  žinių, pagrįstų praktiniais pavyzdžiais. Klausantis mokytojų, netruko prabėgti laikas. Laikas, kurio metu  pasimokiau, išgirdau naujų idėjų, minčių, įgijau naujų patirčių…

Kiekvieną pranešėją maloniai nustebino padovanotas kvepiantis prieskonių ryšulėlis bei nauja knyga, kurią išvertė ir išleido Vilniaus tarptautinė mokykla. Ši konferencija – tai dar vienas įrodymas, kad ir mums, mokytojams, pats geriausias būdas mokytis – tai dalintis. Grįžome mintyse nuoširdžiai dėkodami  organizatoriams už kvietimą dalyvauti konferencijoje, malonų priėmimą, bendravimą, bendradarbiavimą bei staigmenas ir užsidegę noru kuo greičiau išgirstas naujoves išbandyti praktiškai.

 

Rasa Noreikienė

Stakliškių vidurinės mokyklos

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti