Integruota istorijos, pilietiškumo ir karjeros planavimo pamoka

Gelbėkit vaikus

DSC_6690

LR Vyriausybėje vykdomas projektas „Moksleivių trečiadieniai“. Balandžio antrosios rytą  Stakliškių vidurinės mokyklos aktyviausieji 10 ir 11 klasių mokiniai išvykome į vieną svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų – Lietuvos Respublikos Vyriausybę, apsilankėme jos rūmuose.

Vos tik atvykus, mus nustebino paties pastato paprastumas ir kuklumas, jis visiškai neišsiskyrė iš aplink stovinčių pastatų. Įėjus į vidų, mus svetingai pasitiko viena iš darbuotojų, kuri pravedė ekskursiją po sales, aprodė svarbiausias šios institucijos vietas. Apsilankėme pagrindinėje salėje, kurioje turėjome retą galimybę pasėdėti ministrų kėdėse. Išgirdome įdomų pasakojimą apie paties pastato istoriją, o taip pat apie Lietuvos Vyriausybę. „Apsipratę“ ministrų kėdėse, pamatę autentišką, nuo pat 1983 metų nekeistą šios salės interjerą, ėjome apžiūrėti Ministro Pirmininko kabineto. Jame tik įsiamžinome, nes pats Ministras Pirmininkas buvo išvykęs į Briuselį. Ypatingą įspūdį paliko Žalioji salė, į kurią įėjus apima didingumo jausmas. Tai nedidelė salė aukštomis lubomis ir milžiniškais gobelenais ant sienų. Čia pasirašomos tarptautinės sutartys, čia lankėsi įtakingiausių pasaulio valstybių atstovai. Buvome užsukę ir į didžiąją salę, kurioje anksčiau vykdavę grandioziniai renginiai. Dabar  šioje salėje tik kelis kartus per metus vyksta apdovanojimų ceremonijos. Nuoširdžiai dėkojome mūsų mielai palydovei, kuri sugebėjo mus ne tik sudominti, bet ir perduoti patriotizmo bei pilietiškumo dvasią.

DSC_6702

Didelį įspūdį padarė pažintis su Ministro Pirmininko patarėju turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms Justu Pankausku. Jis bendravo su mumis labai draugiškai: supažindino su Vyriausybės veikla, jos atliekamais darbais, papasakojo apie sunkumus, su kuriais tenka susidurti. Taip pat atsakė į mums rūpimus klausimus, nuoširdžiai patarė, kokias specialybes rinktis, argumentuotai paaiškino, kodėl jos bus paklausios ateityje. Labiausiai džiaugiamės, kad pažadėjo artimiausiu metu būtinai apsilankyti mūsų mokykloje.

Ekskursijos metu ne tik sužinojome apie valstybės valdymą, bet ir susipažinome su Vyriausybės rūmais, jų istorija, apžiūrėjome per oficialius vizitus Vyriausybės vadovams dovanotų suvenyrų ir dailės kūrinių ekspozicijas. Nepraleidome ir  galimybės įsiamžinti bendroje grupės nuotraukoje.

Stakliškių vidurinės mokyklos mokinių prezidentė, 11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti