Iki debiuto – laimėjimai ir pripažinimas

IMGP9820

Vilija Čiapaitė

Prienų kultūros centre jau antra diena, kaip galima susipažinti su Arno Rasimavičiaus debiutine grafikos darbų paroda „Kasdienybės metamorfozės“. Nevyniodama į vatą prisipažinsiu, jog nukakau pusvalandžiu anksčiau iki jos pristatymo, nes norėjosi susipažinti su jauno ir perspektyvaus „žiburiečio“ darbais.

Iš pirmo žvilgsnio gali pamatyti chaosą, tačiau kiekvienas darbas tarsi sudėliojo taškus. Įsiklausydama ir jausdama kiekvieno kūrinio drąsią mintį, tarsi perskaitau Arno užšifruotus žodžius: „Gyvenu taip, kaip matau, girdžiu, jaučiu“.

Eidamas nuo vieno grafikos darbo prie kito gali pamatyti istorijas, kurias norėčiau truputį papasakoti…

IMGP9995

Be abejo, kiekviename darbe gali įžvelgti žmonių galvas, kurios atspindi mąstymo ir vizijos reliatyvumą, tikrumą. Viename gali įžvelgti veidą su karūna, o už nugaros – įvairius veidus su grimasomis, sakančiomis, jog yra vienas karalius, kuriam pavaldūs kiti, tačiau tolėliau tarsi paneigimas ir pasakymas, kad karūna tik laikina ir ji gali būti nuvožta. Dar kitame darbe su gilia potekste pasakojama apie daugiabučio namo gyventojus, kuriame daug laiptų, langų, aukštos sienos, tačiau jame gyvenantys žmonės tarsi nematomi, nes vienas kito nepažįsta… Mistifikuoti žmonių būriai, kurie mintyse nuklydę į technologijų karalystę ir nematantys aplink esančių gyvų žmonių. Kitur gi susiduri su akimis, kur kontaktas ir tyli mintis, kad šiame chaotiškame gyvenime gali atrasti tvarką ir ramybę…

IMGP0001

Kita siena nuveda į gyvenimo peripetijas, kur greitis, savęs nevaldymas gali nuvesti iki kelionės anapilin, kitur matosi linksma ir kartu liūdna grimasa, sakanti, kad gyvenime nemažai yra dviveidžių ir nepatikimų žmonių… Sklandančių metaforinių minčių lietus ir minties skrydis į ten, kur gali susitikti tikrovę ir negatyvias pasaulio puses.

Visų darbų tiesiog neapsakysi, tačiau jie įdomūs ir verčiantys susimąstyti, mintimis apčiuopti tai, ką norėjo papasakoti Arnas.

IMGP0049

Kiekvienas darbas – pasakojimas, savęs paieškos ir klausimai, neduodantys ramybės. Taip drąsiai galėčiau įvardinti Arno darbus. Jaunatviškumas ir gili minties tėkmė, vedanti į susiliejimą su visuma, į Visatos aukštybes. Taip ir jaučiama Arno kūrybinės minties laisvė, kuriai atsakymus atras atėjus tam tikram laikui.

Gelinis tušinukas. Poilsis piešime

Pristatymo metu kūrėjo pirmoji mokytoja ir mama Ilona Rasimavičienė, nuklydusi į Arno vaikystę, vaizdžiai papasakojo apie jo, dar visai mažylio, pomėgį piešti, jau nuo pusantrų metų. Nors ir pati dailės mokytoja, tačiau ji dažnai klausdavo Arno, kaip jam pavyksta nubrėžti tiesias linijas. Pasak jos, tobulumas buvo ne tik linijose… Jo minčių grynumas ir kaskart stebinanti jų galia, motiną labai stebino. Kaskart, keisdamas tematikas, Arnas tobulėjo: pilys, meno istorija, laivai, mūšiai, šaudymo įranga. Pasak Ilonos, Arnui niekada nebuvo kūrybinių kančių, kurios pasireiškia ilgu galvojimu, ką piešti. Jam kūryba, tai meditacija, poilsis, kūrybinė laisvė.

Jau nuo penkerių, Arnas pradėjo lankyti meno mokyklą. Jo mokytojas Vladas Tranelis pripažino, jog jo mokinys nemėgo privalomų dalykų. Jis mėgo piešti tai, kas jam patikdavo. Mokytojui neliko nieko kito, tik palaikyti laisvų minčių kupiną auklėtinį.

Arnas pasinėręs ne tik į grafiką, tačiau jį domina ir kitos meno sritys: tapyba, filmavimas. Viskam jis turi tvirtą nuomonę, tad tai ir yra jo stiprybė.

pastatas

Norėdamas atitrūkti nuo kasdienių triukšmų, Arnas nemanko telefono, o piešia. „Piešiu todėl, kad man patinka, o tik vėliau piešinyje įprasminu mintį“, – atviravo jaunuolis. Taigi minties subrandinimas ir jos išraiškos galia įprasminama tolimesniame darbo apipavidalinime. Gal dėl to jo darbai kalba, ir ne vienas gali įžvelgti savo gyvenimo tarpsnį, užfiksuotą popieriaus lape. Kažkas yra pasakęs, jog tobuliausias piešinys yra baltas popieriaus lapas, tačiau čia Arnas paprieštarautų, nes jo darbuose linijos, jų meistriško suvokimo ir sujungimo detalės juodu geliniu tušinuku priverčia darbus kalbėti. Juk menui nereikia nieko, tereikia stebėti, įsigilinti, įsiklausyti ir pamatyti.

Iki debiuto – laimėjimai ir pripažinimas

Į pirmąją debiutinę parodą atvyko Prienų rajono Savivaldybės administracijos atstovai, ir tai labai gero tono ir pagarbos jaunam meno mūzų ir talentų palytėtam jaunuoliui pavyzdys. Taip pat būrys „žiburiečių“, kurių buvimas sakyte sakė, kad Arnas yra šio gražaus jaunimo dalis. Tad ši maloni akimirka ir pasitikėjimas, jog jo gyvenime atsirado dar vienas postūmis – nesustoti, tapo akivaizdus. Beje, Arnas yra Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto respublikinio piešinio/idėjos konkurso „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo“ Grand Prix laimėtojas, respublikinės dailės olimpiados III etapo laureatas, 2018 ir 2019 m. Lietuvos mokinių dailės olimpiados II etapo Prienų rajone ir mieste I vietos, respublikinio jaunųjų dizainerių konkurso „Adata – 2019“ II vietos laimėtojas bei „Concours International d‘Arts Plastiques 2017“ laureatas. Už sėkmingą dalyvavimą respublikinėse olimpiadose ir konkursuose bei aukštus akademinius, meninius pasiekimus Arnas apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministro A. Monkevičiaus pagyrimo raštu, Prienų rajono savivaldybės mero, Švietimo skyriaus vedėjo padėkomis.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. kraštietė

    Koks talentas…nuostabu-Dievo dovana.Sėkmės,Arnai.Tėvams pasididžiavimas turint tokį talentą.