•  

   

   

   

Į ką atkreipti dėmesį renkantis užuolaidas?

domuslumina-uzuolaidos

Tinkamai parinktos užuolaidos padeda sukurti harmoningą balansą tarp funkcionalumo ir estetikos. Suvokus, kad šios yra svarbios neretam gali kilti papildomo streso, ar dvejonių, svarstant, kaip išsirinkti iš siūlomų prekių gausos. Nuo medžiagos iki priežiūros ypatybių, viskas itin svarbu. Todėl dalinamės keletu lengvų patarimų, į ką atsižvelgti, renkantis užuolaidas, kad namuose būtų malonu kiekvieną dieną.

Medžiagos: įvairovė ir pasirinkimas

Medžiagų, iš kurių gaminamo užuolaidos, gali būti įvairių. Nuo lengvų, puikiai praleidžiančių šviesą, iki sunkių, kalinai uždengiančiu langą. Svarbu įvertinti, ko norisi, ir ko siekiama atitinkamoje erdvėje. Aptarkime, kokios jos populiariausios, ir kuo jos išskirtinės:

 • poliesteris. Populiariausias užuolaidų audinys. Dėl savo savybių jos pagamintos iš šios medžiagos yra ilgaamžiškiausios, nesiglamžo, be to yra lengvai prižiūrimos. Taip pat, dėl tankio puikiai sulaiko šviesą ir saugo privatumą.
 • Medvilnė. Puikiai orą praleidžianti medžiagą, nebent yra labai tanki. Šis audinys yra lengvesnis už poliesterį. Medvilnines užuolaidas dažnai renkasi siekiantys skandinaviško stiliaus savo interjere.
 • Šilkas. Tai prabangi ir ganėtinai brangi medžiaga. Užuolaidos, pagamintos iš šilko yra sunkios, todėl puikiai tinka klasikiniame, ištaigingame interjere.
 • Linas. Dar viena natūrali medžiaga. Dėl savo savybių lino užuolaidos turi tarpelius, yra grublėtos, todėl net užtraukus pilnai jas kambaryje bus pakankamai šviesos ir gaivaus oro.

Tai yra populiariausios audinių rūšys, užuolaidas, pagamintas iš jų rasite bene kiekvienoje parduotuvėje, prekiaujančioje užuolaidomis. Siekiant pasirinkti tinkamai, reikėtų įvertinti, ko siekiama, koks interjeras karaliauja erdvėje. Prabangioje aplinkoje puikiai derės šilkas, nėriniai, kurie suteiks papildomos prabangos jausmą. Jei siekiate apipavidalinti minimalistinio interjero erdvę, dėl savo lengvumo puikiai tiks poliesteris, ar medvilnė.

Kambario, erdvės paskirtis ir užuolaidų ilgis bei raštai

Visuomet, renkantis užuolaidas, reikėtų įvertinti, kokią paskirtį namuose atlieka kambarys. Miegamojo kambario erdvei ieškokite aklinai langą uždengiančių, naktinių uždangų, kurios leis pailsėti puikiai, net tiems, kurių darbotvarkė neįprastinė. Be to, sunkios, tarkime, šilkinės, užuolaidos tiks ir prabangaus, klasikinio interjero apsuptyje, puikiai padėsiančios kurti laikui nepavaldžią erdvę, alsuojančia rafinuotumu.

Svetainės, ar kitoje, erdvėje, kurioje būnama dienos metu puikiai tiks ir medvilninės, ar poliesterinės užuolaidos. Jos bus lengvos, praleis tinkamą kiekį dienos šviesos į erdvę. Svarstant raštus ir ilgį, erdvės įvertinimas padės taip pat. Svetainėje ir miegamojo erdvėje tiks ilgesnės, kartais net grindis siekiančios užuolaidos. Tokios jos puikiai „suriša“ namų erdvę į vieną, taip kurdamos vientisumą. Kitose erdvėse, pavyzdžiui virtuvėje, ar panašioje, tinka trumpesnės, lango ilgio užuolaidos.

Renkantis spalvas svarbu atsižvelgti į bendrą spalvų spektrą erdvėje. Rekomenduojama rinktis tokias užuolaidas, kurios nesusilietų su sienų spalvomis ir „nepranyktų“ jose. Taip sukuriamas lengvas kontrastas ir galima vizualiai padidinti kambarį ar kitą erdvę.

Užuolaidos, suteiksiančios ramybę

Miego erdvėje užuolaidos gali būti viena svarbiausių detalių. Jos suteiks kambariui vientisumo ir, žinoma, sulaikys nenorimą dienos šviesą. Besirenkantiems ir svarstantiems užuolaidas būtent šiai erdvei atskleidžiame, kokių spalvų užuolaidos pačios populiariausios tarp langų uždengimų parduotuvių lankytojų:

 • Tamsios šilkinės užuolaidos. Tai gana prabangios, kambariui elegancijos suteikiančios užuolaidos. Dažnai jos pasirenkamos tamsesnių spalvų, siekiant sukurti ramią, neblaškančią ir leidžiančią kokybiškai išsimiegoti aplinką.
 • Raudonos, tamsiai mėlynos, ar garstyčių. Šie atspalviai itin populiarūs tarp siekiančių sukurti abstrakčią energiją miegamojo kambaryje. Dažnai tokios jos storo, tačiau lengvai krintančio audinio, sukuriančios ramybės jausmą miego zonoje.
 • Blankiai mėlynos, šviesios. Tokios itin populiarios tuose namuose, kur karaliauja šviesios, pilkos sienos, minimalistinis modernus interjeras.
 • Sodrių spalvų. Pavyzdžiui, sodrios raudonos. Tokiame miegamajame nuolat jaučiama aistra, romantika. Būtent tokią aplinką norintiems sukurti tokios naktinės užuolaidos tiks nuostabiai.

Renkantis užuolaidas miegamojo erdvei visuomet svarbu apsvarstyti, ar jos tiks joje, ar atneš norimą ramybės jausmą. Remiantis paprastais patarimai naujosios namų užuolaidos ne tik padės puikiai pailsėti, bet ir leis džiaugtis vientisumu miegamojo interjeru kasdien.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti