•  

     

     

     

Į darbą – kaip į priešakinę fronto liniją

globos_namai

Vidmantas Venclovas

Šalyje įvestas karantinas, bet suvaldyti Covid-19 ligą kol kas nepavyksta. Ir mūsų krašte susirgimų atvejų žingsnis po žingsnio daugėja. Štai, šeštadienio dienos duomenimis, Birštono savivaldybėje Covid-19 liga serga 43 asmenys, o Prienų rajono savivaldybėje – 296. Pasveiko atitinkamai 12 ir 98 asmenys.

Prienų rajone turime ir 4 netektis. Trims iš jų nustatyta diagnozė, kad mirė nuo koronaviruso, vienam asmeniui diagnozė – kitos ligos, bet jis taip pat sirgo Covid-19 liga. Prienų rajone susirgimų nustatyta visose seniūnijose. Daugiausiai atvejų užfiksuota Prienų ir Veiverių seniūnijose. Koronavirusu serga biudžetinių įstaigų, savivaldybės administracijos, verslo įmonių atstovai ir kiti. Covid-19 liga nustatyta ir Prienų globos namų bei Veiverių PSPC globos ir palaikomojo gydymo skyriuje. 

Penktadienį pavyko pabendrauti su Prienų globos namų direktore Inga Barkauskiene. Vadovė teigė, jog yra susirūpinusi, nes Covid-19 liga nustatyta ne tik pavieniams darbuotojams, bet ir įstaigos gyventojams. Įstaiga padalinta į tris zonas – raudonoji (sergantys Covid-19), geltonoji (izoliacija) ir žalioji (sveiki). Trečiasis pagrindinio korpuso aukštas padalintas tarp raudonosios ir geltonosios zonų. Kiekvienoje jų dirba atskiros brigados, nors problema su darbuotojais gali pasireikšti artimiausiu laiku. Štai, nuo pirmadienio laukiama dviejų žmonių iš Socialinių paslaugų centro. Pasak direktorės, darbuotojai atšaukti iš atostogų.

Gyventojams  nuolat atliekami testai. „Kiekviena diena – lyg žingsnis į fronto liniją. Tik ne karo, o kovos su Covid-19“, – tvirtino I. Barkauskienė. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti