• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Holokausto aukų paminėjimas Balbieriškio pagrindinėje mokykloje,,Sudegintieji prabyla atmintyje ir prisiminimuose…“

DSC_3262 Antradienį pasaulis mini Holokausto aukų atminimo dieną – sausio 27-ąją iš nacių nagų buvo išvaduota Aušvico (Osvencimo) žydų masinio naikinimo stovykla.

Likę gyvi Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai buvo išlaisvinti 1945 m. sausio 27 d. Aušvicas buvo didžiausia nacių įkurta koncentracijos ir naikinimo stovykla. Ji veikė nacistų okupuotoje Lenkijoje. 1940-1945 m. šioje koncentracijos stovykloje buvo nužudyta apie 1,5 mln. įvairių tautybių žmonių.

„Minėdami vienos didžiausių tragedijų žmonijos istorijoje – Holokausto – aukų atminimą, dalinamės bendru skausmu su išgyvenusiais šį košmarą. Liudydami skaudžią istorinę atmintį, dar kartą pabrėžiame, kad Lietuvoje nėra ir niekuomet nebus vietos antisemitizmui, ksenofobijai ir kitoms žmogaus neapykantos formoms“, – sakė Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministras L.Linkevičius.

Šią dieną į Balbieriškio pagrindinės mokyklos aktų salę susirinko ne tik mokyklos bendruomenė, bet pabūti kartu ir prisiminti skaudžius istorinius faktus Tolerancijos centro vadovas mokytojas V.R.Sidaravičius pakvietė Alytaus r. Pivašiūnų gimnazijos atstovus, miestelio bibliotekos darbuotojas, parapijos kleboną , Kunigiškių pradinio ugdymo skyriaus mokinius. Renginį vedė Vilniaus M.Riomerio universiteto dėstytojas Juozas Valčiukas. Jis  dalijosi savo ryškiais ir gyvais pastebėjimais, kuriuos paliko apsilankymas Aušvico stovykloje.

Holokausto aukų atminimo paminėjimas verčia sustoti ir dar kartą susimąstyti apie žmoniškumą, istorijos pamokas, agresijos ir blogio apraiškas, su kuriomis susiduriame šiandieniame pasaulyje.

                                                      Mokytoja Reda Valančienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti