Himno giedojimas – pagarba senovei, Valstybei, kuri svarbi kiekvienam lietuviui

Vilija Čiapaitė

Liepos 6-ąją visa Lietuva ir lietuviai, gyvenantys užsienyje, švenčia pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną. Švenčiame minėdami Lietuvos karalių Mindaugą – asmenybę, pranokusią savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga. Beje, šią dieną 1253 m. buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius.

Be to, jau tapo tradicija, kuomet liepos 6-os dienos vakare, 21 valandą, sutartinai giedamas Lietuvos himnas. Ir čia pasireiškia lietuvių vieningumas!

Ant Pašlavančio piliakalnio

Šiais metais liepos 6-osios popietę įkopėme į Pašlavančio piliakalnį. Jis įrengtas atskiroje kalvoje. Jos viršuje yra ovali aikštelė, pailga šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi. Šlaitai statūs, tad laipteliais užkopus ant piliakalnio pamatai žadą atimantį vaizdą. Tačiau daugelis vietinių gyventojų čia šią dieną susirenka susitikti, pabendrauti. Ant piliakalnio susitikti su jais atvyko ir Seimo narys Andrius Palionis.

Dainos, eilės pasklido po tarsi storais bendrystės siūlais susiūtus įvairių spalvų audinio gabalais laukus. Žiogai bandė griežti į taktą, o visus masino ant piliakalnio viršūnės kepamų bulvinių blynų kvapas.

Šalia stovintis ūkininkas papasakojo apie tradicijas, kurias puoselėja čia besirenkantys šio krašto žmonės. Pasak jo, piliakalnis turi savo istoriją, tad jis jau ne vienerius metus nematoma jėga sutraukia žmones ne tik pokalbiui, bet ir 21 valandai sugiedoti himną, taip paminint Valstybės dieną ir Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimą karaliumi.

Matiešionių piliakalnis

Birštono kraštas, apjuostas Nemuno kilpa, taip pat subūrė žmones, jau ne vienerius metus Valstybės dienos paminėjimui pasirinkusius Matiešionių piliakalnį. Gongo dūžiai nuvilnijo mišku, taip kviesdami švęsti šią dieną kartu. Dažnas, lipdamas ant piliakalnio, savęs klausia, kodėl piliakalnis yra šitoje vietoje, tačiau istorija nutyli daug faktų. Mums būtina išnarplioti šį faktų ir istorinių labirintų susuktą kamuolį…

Užlipęs ant Matiešionių piliakalnio, pasijunti tarsi sustabdęs akimirką, apsidairydamas pamatai vaizdą, kuris džiugina akį, tačiau susimąstai ir apie tuos, kurie kadaise čia gyveno, kovojo, kūrė savo krašto istoriją. Tad būtent liepos 6-ą dieną giedant himną pasijunti, tarsi su mumis giedotų tie, kurie mylėjo ir kovojo, kurie nepasidavė.

Ant Matiešionių piliakalnio priglaudęs ranką ant krūtinės su susirinkusiais kartu giedojo ir Seimo narys Andrius Palionis. Tai pagarba senovei, Valstybei, kuri svarbi kiekvienam lietuviui.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti