„Guosta“ žaidė banguotai, bet LKSK komandą įveikė užtikrintai

Kovo 2 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai RKL „B“ diviziono čempionato rungtynėse susitiko su LKSK komanda iš Vilniaus. Tris su puse kėlinio nebuvo aišku, kas gali laimėti rungtynes, bet velniškai gerai sužaista antroji ketvirtojo kėlinio pusė leido „Guostai“ švęsti eilinę pergalę (92:76). Šiame mače net penki Stakliškių komandos žaidėjai pelnė dviženklę taškų sumą. Aurimas Birgelis į varžovų krepšį įmetė 19 taškų, po 17 taškų surinko Mantas Kudirka ir Paulius Gvazdaitis, Rokas Marcinkevičius pelnė 14 taškų, 13 – Ernestas Mankauskas.

„Guosta“ – LKSK 92:76 (16:21, 30:16, 18:26, 28:13)

Primename, kovo 1 d. „Guosta“ išvykos rungtynėse Alytuje nugalėjo „ASRC-Dzūkija“ komandą (80:77). Aurimas Birgelis pelnė 32 taškus, Osvaldas Braždžionis – 24.

Rungtynės prasidėjo „Guostos“ spurtu (5:0), bet svečiai iš Vilniaus atsakė dar galingiau ir išsiveržė į priekį (5:8). Dvi iš eilės atakas sėkmingai užbaigė Mantas Kudirka (9:8). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 3 taškai (9:12). Paulius Gvazdaitis sumažino skirtumą iki vieno taško (11:12), bet vilniečiai dar kartą „pabėgo“ (11:19). Visgi, kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (16:21).

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Manto Kudirkos tritaškiu (19:21), bet LKSK krepšininkai atsakė spurtu 8:2 ir įgijo 8 taškų persvarą (21:29). Karolio Abramavičiaus auklėtiniai nepasimetė ir likus iki kėlinio pabaigos 4 min. išlygino rezultatą (31:31). Ir tada prabilo „Guostos“ lyderis Aurimas Birgelis, pelnęs penkis taškus iš eilės ir privertęs svečius paimti minutės pertraukėlę. Bet jinai nepadėjo ir „Guosta“ po dviejų kėlinių įgijo 9 taškų persvarą.

Kai atrodė, jog „Guostai“ tai bus dar vienas lengvas pasivaikščiojimas, svečiai buvo kitos nuomonės, ir jau kėlinio pradžioje iš aikštelės šeimininkų persvaros liko ne tik nulis, bet ir atsirado minusas (54:59). Visgi, iki kėlinio pabaigos Stakliškių komanda vėl susigrąžino pranašumą (64:63).

Ketvirtajame kėlinyje pradėjo kartotis trečiojo kėlinio scenarijus. Kėlinio pradžioje LKSK krepšininkai vėl buvo priekyje (68:72). Ir kai komandai tapo sunku, veiksmų vėl ėmėsi Aurimas Birgelis ir prabilo Rokas Marcinkevičius, kuriam velniškai nesisekė pirmoje rungtynių pusėje. „Guosta“ panaikino atsilikimą ir pradėjo tolti (78:72). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 4 taškai (78:74). Antrąją kėlinio pusę „Guosta“ prasinešė kaip uraganas ir sugebėjo padidinti savo pranašumą iki 16 taškų (92:76).