„Guosta“ pranoko „Feniksą“ jų tvirtovėje ir žengė į ketvirtfinalį

Tadas Padegimas sužaidė geras rungtynes (25 taškai, 10 atkovotų kamuolių) ir padėjo komandai žengti į ketvirtfinalį

Kovo 18 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai Rokiškyje žaidė antrąsias RKL „B“ diviziono atkrintamųjų aštuntfinalio rungtynes su „Fenikso“ komanda. Serijoje iki dviejų pergalių „Guosta“ pirmavo 1:0 po pergalės savo arenoje. Antrosios rungtynės, kaip ir pirmosios, buvo pilnos dramatizmo – po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus (65:65). Rungtynių baigtis sprendėsi būtent ketvirtajame kėlinyje ir „Guostos“ krepšininkai, nežiūrint į prastą pradžią (69:65), antroje kėlinio pusėje sužaidė užtikrintai ir iškovojo antrąją pergalę (80:89) bei kelialapį į ketvirtfinalį.

Komandos lyderiai buvo Tadas Padegimas (27 taškai, 10 atkovotų kamuolių) ir Renaldas Simanavičius (20). Jiems gerai talkino Vytautas Vaikšnis (16) ir Rytis Leonavičius (13).

Rungtynes „Guostos“ krepšininkai pradėjo dviem taikliais tritaškiais (Renaldas Simanavičius, Vytautas Vaikšnis) ir iškart įgijo 4 taškų pranašumą (2:6). Aikštelės šeimininkams prireikė daug pastangų perimti iniciatyvą ir persverti rezultatą savo naudai (19:16). Tiesa, „Fenikso“ tikslus pabėgti pristabdė Rytis Leonavičius, pataikęs tris tolimus metimus, todėl po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai sugebėjo surinkti tik trimis taškais daugiau (28:25).

Antrajame kėlinyje situacija pradėjo keistis „Guostos“ naudai. Stakliškių komanda žingsnis po žingsnio mažino skirtumą ir po Vytauto Vaikšnio dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai (34:36). Ir nors aikštelės šeimininkai buvo įgiję 4 taškų persvarą (42:38), bet po dviejų kėlinių trijų taškų pranašumą jau turėjo „Guosta“ (44:47).

Trečiojo kėlinio pradžioje Stakliškių komanda sėkmingai didino savo persvarą tolimais metimais (49:58), bet antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai parodė, jog nesiruošia leisti svečiams įsismaginti ir po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus (65:65).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Fenikso“ spurtu ir aikštelės šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (69:65).

Tiesa, ir „Guostos“ komanda, pajautusi, jog gali iš Rokiškio išvažiuoti su pergale, labai greitai vėl buvo priekyje (69:70). Kėliniui įpusėjus Stakliškių komandos persvara padidėjo iki 8 taškų (72:80). Nuo šios akimirkos „Guostos“ krepšininkai daugiau neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes rezultatu 80:89 (28:25, 16:22, 21:18, 15:24).