„Guosta“ išvargino pergalę prieš be keitimų žaidusį „SC-Nevėžį“

_IGP7562

Vasario 10 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai Prienų sporto arenoje žaidė RKL „B“ diviziono rungtynes su Kėdainių „SC – Nevėžis“ komanda. Kėdainiškiai yra vidurio Lietuvos grupės lyderiais, kurie iki šiol nebuvo pralaimėję ne vienų rungtynių, o Stakliškių komanda užima antrąją vietą, todėl šios vėlyvo vakaro rungtynės buvo laukiamos su nekantrumu.
Tiesa, „SC-Nevėžio“ komanda į Prienus atvyko tik su penkiais žaidėjais ir tai, be jokios abejonės, per daug optimistiškai nuteikė aikštelės šeimininkus.

Bet rungtynės laimimos aikštelėje ir tai mačo eigą parodė. Visgi, per vargus ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Guostos“ vyrukai sugebėjo pranokti nuvargusius kėdainiškius (72:69).
Stakliškių komandoje tikru lyderiu buvo Renaldas Simanavičius, kuris visą taškų kraitį (21) surinko tolimais metimais. 13 taškų pridėjo Dovydas Šemeklis, 12 – Arturs Pelšs. 11 taškų į varžovų krepšį įmetė Edgaras Rupeika. „SC-Nevėžio“ komandoje taškus pelnė visi penki žaidėjai, o lyderiu buvo Paulius Lėščinskas (23 taškai).
Jau nuo pirmųjų mačo minučių tapo aišku, jog lengvų rungtynių nebus. Aikštelės šeimininkų bandymai iškart įsiveržti į priekį ir diktuoti sąlygas sudužo jau antrajame kėlinyje, kuris buvo pralaimėtas 11 taškų skirtumu. Po dviejų kėlinių svečiai iš Kėdainių pirmavo penkių taškų skirtumu (35:40). Tiesa, antrajam kėliniui įpusėjus vienu tašku dar pirmavo „Guostos“ komanda (25:24), bet antroje kėlinio pusėje Kastyčio Kundroto, kilusio iš Stakliškių, auklėtiniai užmetė aikštelės šeimininkus tolimais metimais ir laimėjo penkių minučių atkarpą 16:10.
Po didžiosios pertraukos Karolio Abramavičiaus kariauna pradėjo aktyviai dengti varžovus ir taip varginti. Ir toks scenarijus pradėjo duoti vaisių. Per pirmas penkias trečiojo kėlinio minutes „Guostos“ krepšininkai panaikino atsilikimą ir įgijo 4 taškų persvarą (49:45). Deja, nors skirtumas ir buvo padidėjęs iki penkių taškų, likus iki kėlinio pabaigos minutei rezultatas buvo lygus (52:52).
Ir tik Dovydo Šemeklio tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis leido aikštelės šeimininkams prieš lemiamą kėlinį pirmauti 3 taškais (55:52).
Kėdainių komanda ir tokioje situacijoje nesiruošė sudėti ginklų. Likus iki rungtynių pabaigos 4 min. svečiai pirmavo 4 taškų skirtumu (63:67). „Guostos“ taiklioji rankelė Renaldas Simanavičius įsūdė savo septintąjį tolimą metimą ir sumažino skirtumą iki vieno taško (66:67). Aikštelės šeimininkai apsigynė, o Vytautas Vaikšnis užsitęsusią ataką baigė taikliu dvitaškiu su bauda ir likus iki mačo pabaigos dviem minutėms Stakliškių komanda turėjo 2 taškų persvarą (69:67). Arturs Pelšs perėmė kamuolį ir „Guosta“ padidino pranašumą iki 4 taškų (71:67). Dar vienas geras epizodas gynyboje ir Dovydas Šemeklis gavo teisę į baudos metimus. Deja, tikslą pasiekė tik vienas (72:67). Švieslentė rodė, kad iki rungtynių pabaigos buvo likę 22 sek. per likusį laiką „SC – Nevėžio“ komanda dar sugebėjo sumažinti skirtumą 2 taškais, bet tai nepadėjo išvengti pirmojo pralaimėjimo (72:69).

RKL  „Guosta“ – „SC-Nevėžis“  72:69 (17:11, 18:29, 20:12, 17:17)