Grupė Prienų globos namų socialinių darbuotojų lankėsi Utenos ir Jasiuliškių socialinės globos namuose 

Utena-Ukmergė (1)

Vidmantas Venclovas

kvitrina.com

Kalbėdami apie suaugusiųjų globos namus dažniausiai įsivaizduojame, kad ten gyvena jau pagyvenę senjorai, kure ramiai sau leidžia laiką  dar jiems skirtą šiame pasaulyje. Deja, perskaitęs žinutę apie Prienų globos namų socialinių darbuotojų išvyką į Utenos ir Jasiuliškių socialinės globos namus ir pamatęs, kokiu tikslu jie ten vyko, supratau, kad globos namuose verda tokie pat procesai, kaip ir mūsų kasdieniuose gyvenimuose.

O prieniškiai vyko kitur pasidomėti, kaip suaugusiems su dideliais specialiaisiais poreikiais organizuojamas laisvalaikis, taip pat sužinoti, kaip sprendžiamos šių asmenų grupių individualių poreikių problemos.

Šios išvykos organizatorė Prienų globos namų direktoriaus pavaduotoja Angelė Bajorienė teigė, jog įstaiga du dešimtmečius specializavosi dirbti su vyresniojo amžiaus asmenimis, bet pastaruoju metu globos namuose apgyvendinami jaunesni žmonės su dideliais specialiaisiais poreikiais, todėl būtina mokytis dirbti su šia kategorija asmenų. O geriausias mokymas – nuvykti tenai, kur jau ne vienerius metus taip dirbama.

Šį kartą buvo pasirinktos dvi socialinės globos įstaigos – Utenos ir Jasiuliškių. Pasak A. Bajorienės, išvyka buvo naudinga, nes Prienų globos namų darbuotojai pamatė, kaip praktiškai organizuojamas šių kategorijų asmenims laisvalaikis, planuojamas užimtumas bei tenkinami įvairūs individualūs poreikiai bei išpildomi lūkesčiai.

Anot Prienų globos namų direktoriaus pavaduotojos, „kartu buvo diskutuota apie įsisenėjusias ilgalaikės priežiūros sistemos problemas: socialinės srities personalo funkcijas, socialinio darbo esmę globos įstaigose, kai vis daugėja slaugomų žmonių, socialinės globos namų suaugusiųjų gyventojų paruošimą integruoti į bendruomenę ir realias jų galimybes gyventi savarankiškai, išėjus iš įstaigos, vis sunkesnį personalo darbą, didėjančius ir neatlaikomais tampančius psichologinius krūvius, kai vis auga reikalavimai, sveikatos paslaugų organizavimo iššūkius“.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti