Griežtas lyderių žodis Lietuvos rinktinės konsultantui, arba, kokia buvusios Olimpinės irklavimo bazės Birštone ateitis

baze

Viktoras Arbačiauskas

Gegužės 15 d. Birštone lankėsi Lietuvos sporto universiteto rektorė Diana Rėklaitienė, Irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis, kurie susitiko su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene. Buvo aptariamas vienas klausimas – buvusios Birštono irklavimo bazės pastato ateitis.

Šis pastatas jau dešimt metų priklauso LSU. Bet, deja, išskyrus fasado atnaujinimą, nieko nenuveikta.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, D. Reklaitienė atvyko į Birštoną prašyti pagalbos ir užtarimo dėl investicinio pastato vidaus atnaujinimo projekto, su kuriuo bus kreiptasi į Vyriausybę. Irklavimo federacijos prezidentui D. Pavilioniui rūpėjo, kad pastate išliktų irklavimo bazės patalpos ir jos būtų atnaujintos.

Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė ne vieną kartą viešai buvo išsakiusi, jog jei LSU nesitvarkys, bus daromi žingsniai perimti pastatą į savivaldybės rankas.

IMGP23781

Irklavimo federacijos prezidentas D. Pavilionis, bendraudamas su straipsnio autoriumi, teigė, jog federacijai rūpi, kad Birštone toliau būtų vystomas irklavimas ir ruošiami irkluotojai.

Federacijos prezidentas atmetė priekaištus, kad Birštonas pamirštas, ir paaiškino, kodėl kurorte neorganizuojamos aukšto lygio regatos. Anot jo, Nemunas tapo šiek tiek pavojingas dėl atsiradusios salos ir jį būtina valyti.

IMGP82841-364x245

D. Pavilionis taip pat nemano, jog Birštono sporto centro auklėtinis Žygimantas Gališanskis, kuris ne vieną kartą yra įrodęs savo meistriškumą, yra neįvertintas. Tiesa, federacijos prezidentas pateikė savo versiją, kodėl Ž. Gališanskis nebuvo pakviestas vykti į Pasaulio čempionatą. Pasak jo, praeitą pavasarį Žygimantas gerai pasirodė kontroliniuose plaukimuose, bet „poriniai irklai“  buvo suformuoti, o plaukti „pavienio irklo“ valtyse irkluotojas atsisakė ir todėl į Liucerną vyko kaip vienvietininkas, bet neprasimušė į „A“ finalą ir nebuvo pakviestas į Pasaulio čempionatą.

Šiais metais Ž. Gališanskis vėl parodė „geras minutes“ ir važiuos į Belgradą. Jis kartu su Mindaugu Griškoniu startuos vienviečių valčių varžybose.

lietuvos-irkluotoju-spaudos-konferencija-pries-europos-cempionata-570398c24f190

Irklavimo federacijos prezidentas patvirtino, jog įvyko nedidelis konfliktas dėl trečiosios stovyklos organizavimo Graikijoje. Dalis irkluotojų atsisakė vykti į Graikiją ir liko tęsti pasiruošimą Trakuose. Porinė keturvietė Belgrade nestartuos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti