„Griežk, lietuvi 2019” – jubiliejinis, bet tikrai ne paskutinis!

IMGP5642

Vilija Čiapaitė

Birštono kultūros centre – tikra lietuviškos muzikos šventė. Tradicinis ir jubiliejinis, dešimtasis „Griežk, lietuvi“ festivalis sukvietė kapelas iš beveik visos Lietuvos, pabūti drauge, sugroti gražias lietuviškas melodijas ir sudainuoti dainas, kurios kadaise aidėjo Lietuvos laukuose. Dainos lietuvius skatino nudirbti lauko ir namų darbus, jos skambėjo įvairių švenčių metu. Tie, kurie mano, jog lietuviškos dainos liūdnos, pabuvę šiame renginyje tikrai supras, jog lietuviai ne tik verkšlenti ir dūsauti moka, bet ir linksmintis geba.

Visiems žinoma renginių vedėja Loreta Sungailienė, į porą pasiėmusi Darių Sungailą, daug linksmų kalbų pažėrė, jau nekalbant apie lietuviškas tarmes. Šie du vedėjai, niekada neieškantys žodžio kišenėje, visą renginio laiką buvo pilni šmaikštumo ir linksmų juokelių!

Pirmieji šventę pradėjo Baisogalos kaimo kapela „Žvangulis“ (vad. Vilimas Malinauskas). Po jų sekė Seinų „Lietuvių namų“ liaudiškos muzikos kapela „Šalcinis“ (vad. Vytautas Gavelis), Vilniaus m. Grigiškių kultūros centro kapela „Gryčia“ (vad. Robertas Petkevičius), Anykščių kultūros centro kapela „Grieža“ (vad. Kęstutis Grigaliūnas) ir Kauno VDU ŽŪA kapela „Ūkininkas“ (vad. Romualdas Sadzevičius).

Dainos, linksma muzika ir susirinkusiųjų palaikymas plojimais parodė, jog šventė tikrai pavyko. Juk žinia, jog tokių gražių renginių dėka mes suvokiame, kad Lietuva – daininga šalis! Ir, kaip sakė renginio vedėja Loreta Sungailienė, jog skanu klausytis gražių lietuvių liaudies dainų ir muzikantų muzikavimo. Ir visiškai nenustebau, kai daugelis kartu dainavo su kapelomis. Juk gražios dainos vis dar skamba iš lūpų į lūpas. O auganti jaunoji karta vis dažniau atsisuka į lietuvių liaudies palikimą – muziką ir dainas.

Dėl labai rimtų priežasčių Birštono kultūros centro kapela „Lendrūnas“ šventėje nedalyvavo, tačiau reikia tikėtis, jog kitame „Griežk, lietuvi” susibūrime viskas stos į savo vietas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti