• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Griausmas Prienų politinėje padangėje – pas S. Skvernelį perėjo beveik visas „Laisvė ir teisingumas“ partijos skyrius su pirmininke priešakyje

vardan_prienai 2

Vacys Staknys

Balandžio 25 d. Prienuose gimė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyrius. Ką gi, nieko nuostabaus. galima buvo tikėtis, jog Sauliaus Skvernelio vadovaujama partija ieškos, kas gali Prienuose įsilieti į jų gretas. Bet tai, kas įvyko, viršijo visas galimas spėliones.

Į steigiamąjį skyriaus susirinkimą, be steigėjų, atvyko didelis būrys gerai rajone žinomos politinės jėgos, kuri įeina į valdančiąją koaliciją Savivaldybės taryboje, Prienų skyriaus narių. Vėliau paaiškėjo, jog būtent buvusios „Laisvė ir teisingumo“ partijos Prienų skyriaus pagrindu kuriamas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyrius, o buvę vadovai išliko jais ir naujoje partijoje. Loreta Jakinevičienė tapo pirmininke. Pirmininko pavaduotojais išrinkti Algis Marcinkevičius, Cezaras Pacevičius, Audrius Banionis, Šarūnas Levinskas, Birutė Tebėrienė, Edgaras Veingertneris. 

Kaip pasikeis situacija Prienų rajono Savivaldybės taryboje? Pasak L. Jakinevičienės, sprendimai dėl frakcijos turėtų paaiškėti gegužę, nes Demokratų sąjungos vadovybė norėtų, kad frakcija vadintųsi „Vardan Lietuvos“. 

Loreta Jakinevičienė portalui kvitrina.com davė trumpą interviu, kuriame išdėstė savo poziciją dėl įvykusių permainų. Anot jos, sprendimas pakeisti politinę jėgą nebuvo spontaniškas. Prastas partijos pasirodymas Seimo rinkimuose privertė suklusti dėl ateities. Sprendimas jungtis prie Demokratų sąjungos buvo priimtas po diskusijų skyriuje. „Man pačiai šis sprendimas nebuvo lengvas, bet jis yra toks. Su R. Žemaitaičiu apie šį žingsnį buvo kalbama, todėl visiems buvo žinoma apie mūsų žingsnį“, – teigė L. Jakinevičienė. 

Tarybos narys Algirdas Kederys nutarė nekeisti politinės jėgos ir liko „Laisvė ir teisingumas“ partijoje. Tiesa, pasak jo, aktyviai politikoje dalyvauti nesiruošia, bet padėti jaunimui neatsisakys. Jo manymu, frakcija Taryboje turėtų išlaikyti vienybę, nes iki savivaldos rinkimų liko nedaug laiko.

Frakcijos „Naujas kelias“ Taryboje seniūnas Gintautas Bartulis mano, jog protingai būtų išsaugoti frakciją, nes žmonių, su kuriais dirbama, vertybiniai požiūriai nepasikeitė. Tiesa, gali būti nesutarimų dėl frakcijos pavadinimo, bet reikia palaukti partijos rekomendacijų.

Deja, gauti komentarų dėl Prienų skyriaus ateities iš partijos „Laisvė ir teisingumas“ kol kas nepavyko, bet, reikia tikėtis, jie bus.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti