Gitaros skambesio magija

Vilija Čiapaitė

Kai rudens tamsa apgaubė savo marška žemę, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre vyko tradicinis trečiasis gitarų vakaras „Skamba gitaros stygos“.

Į renginį kas važiuoti, kas pėsčiomis skubėjo balbieriškiečiai, nes ilgą vakarą turėjo praskaidrinti gitarų skambesys, dainininkų balsai bei eilės.

Kaip žinia, tryliktame amžiuje gitara buvo plačiai paplitusi Ispanijoje, tad balbieriškiečio Ričardo Matulevičiaus, puoselėjančio klasikinės muzikos tradicijas, gitaros skambesys mus nukėlė į Ispaniją. Malonu buvo klausytis jo atliekamų muzikinių kūrinių. Alytiškiai Jolanta ir Ramūnas Gumauskai su gitaros garsais supynė dainas. O koks vakaras be poezijos? Savo eiles skaitė Alfonsas Mekuinis. Alytiškiai Audrius ir Jolanta padainavo dainas, kurios buvo priimtinos ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus klausytojams. Vilniškių Gintarės ir Prano Vereneckų atliekami kūriniai išsiskyrė muzikavimo emocionalumu, aprėpiančiu ir žaismą, ir gaivališką spontaniškumą, o charizmatiškasis balbieriškietis Romas Kuncevičius savo buvimu tiesiog magiškai „užpildė“ erdvę ir privertė dainuoti kartu. Rasa Navakauskienė ir Juozas Kavaliauskas, atvykę iš Santaikos, padovanojo lyriškas dainas, kurias sujungė į visumą.

Tai buvo puikus renginys, kuomet daina ir muzika sujungė susirinkusius saitais ir priminė, kad žmogus negali gyventi be muzikos ir dainos.

Taip pat skaitykite

2 komentarai