• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Gintautas Bartulis: „Žiūrėdami po kojomis, neturime pamiršti pakelti akių į horizontą“

IMG-0039

Vacys Staknys

Liberalų sąjūdžio atstovas Prienų rajono Savivaldybės taryboje Gintautas Bartulis pokalbį apie darbą Taryboje pradėjo gan filosofiškai. Šiek tiek pamąstęs pasakė, jog veikla vyko pakankamai darniai, atsižvelgiant į tai, jog valdančiajai koalicijai priklauso tik 13 Tarybos narių iš 25. Pasak politiko, jautėsi stabilumas, klausimai sprendžiami darbiniu ritmu, praktiškai nebuvo tuščių kalbų, o diskusijos – neatsiejama demokratijos dedamoji. Tarybos narys atkreipė dėmesį, jog problemų atsiranda sprendžiant teisinius klausimus, bet pastabos padeda apsisaugoti nuo neteisėtų veiksmų.

Visgi, analizuojant darbą, ypač komitetuose, pasigendama geresnio ryšio su savivaldybės administracijos specialistais. Iš pirmo žvilgsnio, viskas atrodo neblogai: sprendimai paruošti, aiškinamieji raštai yra, bet į Tarybos narių klausimus atsakymų arba nebūna, arba pateikiami per vėlai. Pasak patyrusio bankininko, ieškoti atsakymų reikia ne tada, kai skamba kalbos iš tribūnų, o bendraujant betarpiškai. Tarybos narys privalo laiku gauti atsakymus į savo klausimus, nes tik tada jis gali tinkamai balsuoti.

IMGP1484 2

G. Bartulio teigimu, Prienuose ir rajone vyksta permainos ir tai džiugina ne tik valdžią, bet ir žmones, kurie patenkinti, jog vienoje ar kitoje vietoje atsiranda apšvietimas, tvarkomi keliai, įrenginėjami parkai. Kasdieniniame kiekvieno žmogaus gyvenime smulkmenų nebūna, nes būtent jos ir sudaro gyvenimo mozaiką. Visgi, Tarybos narys išsakė pastabą, jog Savivaldybės administracija į kai kuriuos klausimus žiūri atsainiai ir tada gyventojai susiduria su sunkumais. Kaip pavyzdys buvo pateikti atvejai, kai buvo apsunkintas judėjimas per Greimų tiltą. Jo manymu, derinant panašius projektus būtina stengtis, kad nepatogumų gyventojams būtų kiek įmanoma mažiau.

Tarybos narys įsitikinęs, jog neretai galima išvengti ir tų problemų, ypač finansinių, kurios objektyviai nepriklauso nuo Savivaldybės administracijos, jei būtų įdėta daugiau pastangų. G. Bartuliui nepatinka situacija, kuri susiklostė Pociūnuose. Jo manymu, šioje situacijoje laimėtojų nebus, bet su teisininkų pagalba reikėtų minimizuoti praradimus ir sudaryti sąlygas aviacijos centro veiklai. 

Kai pokalbis pasisuko apie krašto ateitį, politikas pasakė, jog nuolat žiūrėdami po kojomis neturime pamiršti pakelti akių į horizontą.  Pasak jo, nesinorėtų, kad krašte mažėtų gyventojų skaičius, nes ateityje tai gali turėti nepageidautinų pasekmių, pvz., rajono prijungimo prie  kito vieneto. Toks scenarijus netinka, ir būtina jau dabar suprasti, kokį mes norime matyti savo kraštą ateityje. Ir į šį klausimą privalome atsakyti patys. 

Pasak Tarybos nario, kaip benorėtum, kraštas netaps pramonės, kaip ir turizmo meka, bet tapti patrauklia vieta gyventi ir auginti vaikus – turi visas galimybes.

Jo manymu, tam yra visos prielaidos. Gera geografinė padėtis, nuostabi gamta – belieka sukurti sąlygas įsigyti būstą, ir viskas. Pradžia, anot G. Bartulio, jau padaryta. Verslas žengia pirmuosius žingsnius Prienuose ir greitu laiku galės pasiūlyti nemažai šiuolaikinių būstų. O savivaldybė turi ieškoti vietos, kur galėtų vykti namų statybos. Įrengti komunikacijas, kelius ir kviesti išnaudoti galimybę investuoti į vietą, šalia kurios yra kurortas su poilsio ir sveikatingumo paslaugomis. 

Todėl „miegamasis“ kauniečių rajonas gali tapti išganymu, o ne prastu sumanymu. Visgi, anot politiko, reikia sukurti tokį šūkį, kuris būtų patrauklus ir kviestų žmones mūsų kraštą pasirinkti savo gyvenamąja vieta. Lietuva turi iš naujo atrasti Prienus kaip vietą, kurioje gerai gyventi ir auginti vaikus. Be didelio ir sunkaus triūso geri darbai nepavyksta, todėl reikės daug dirbti ir keisti požiūrį į verslą. Sudėtinga suprasti, ko jis nori, jei su juo susitinki vieną kartą per metus, o kvietimai į renginį siunčiami žinute. Pasak G. Bartulio, verslą reikia globoti, bendrauti, domėtis jo problemomis ir tada galima tikėtis tinkamo atsako. 

Liberalų sąjūdis lėtai, bet, atrodo, atsikrato prasto šleifo, o dabartinė vadovė partijos vairą laiko užtikrintai, ir G. Bartulis tiki, jog tai padės artėjančiuose savivaldos rinkimuose gauti daugiau balsų. Nors jis nėra patenkintas Prienų skyriaus aktyvumu, bet viltingai žiūri į naujus narius, kurie gali įnešti naujų vėjų į skyriaus veiklą. Asmeniškai G. Bartulis yra apsisprendęs dalyvauti rinkimuose į savivaldą, bet aiškiai pasakė, jog į mero poziciją nepretenduos. 

Pasak politiko, jis pasirengęs prisidėti prie išsakytos vizijos įgyvendinimo, jei turės palaikymą iš rinkėjų. O dabartiniams kolegoms Taryboje norėtų palinkėti daugiau diskutuoti, ieškoti bendrų sprendimų, kurie gerins krašto žmonių gyvenimą, o krašto žmonėms – būti aktyviems ir sveikiems.   

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti