Geriausia Prienų rajono melžėja – Danguolė Mikalauskienė

468×60
Danguolė  Mikalauskienė - geriausia Prienų rajono melžėja

Danguolė Mikalauskienė – geriausia Prienų rajono melžėja

kvitrina.com

Rugsėjo 7 d. Jono Vilionio ūkyje vyko respublikinio švietėjiško renginio „Geriausi melžėjai 2017“ Prienų rajono varžybos, kuriose dalyvavo septynių ūkių iš keturių rajono seniūnijų melžėjai (5 moterys ir 2 vyrai).

Varžybų dalyviai turėjo atlikti teorijos testą, parodyti, kaip reikia atlikti sanitarinį melžtuvo paruošimą darbui, karvės tešmens paruošimą melžimui, patį melžimą.

Teisėjai po melžėjų pasirodymų nustatinėjo primelžtame piene somatinių ląstelių kiekį, vertino pieno švarumą.

Po teorijos etapo į priekį išsiveržė Danguolė Mikalauskienė iš Ivetos Kazakevičienės ūkio (Šilavoto seniūnija). Antrąjį rezultatą parodė Ričardas Januša (R. Janušos ūkis, Išlaužas), o trečiąjį – Jurgis Litvaitis, kuris dirba savo mamos Nijolės Litvaitienės ūkyje (Veiverių seniūnija). Melžtuvo sanitarinį apdorojimą geriausiai atliko D. Mikalauskienė, R. Januša parodė antrąjį rezultatą, trečiąjį – Rasa Zygmantienė iš Lino Zygmanto ūkio (Balbieriškio seniūnija). Po dviejų įvertinimų pirmavo D. Mikalauskienė, antras buvo R. Januša, trečiąja vieta dalinosi J. Litvaitis ir R. Zygmantienė.

Už karvės tešmens paruošimą prieš melžimą dauguma dalyvių gavo maksimalius įvertinimus (10 balų). Po trijų įvertinimų lyderiai liko tie patys.

Melžimo procedūrą geriausiai atliko R. Zygmantienė, po jos liko D. Mikalauskienė ir Marytė Padelskienė (J. Vilionio ūkis, Ašmintos seniūnija). Po šio įvertinimo lyderė išsaugojo savo poziciją, į antrąją vietą pakilo R. Zygmantienė, o R. Januša nukrito į trečiąją.

Po somatinių ląstelių ir pieno švarumo nustatymo paaiškėjo, jog, nors R. Zygmantienė gavo aukščiausius įvertinimus, bet nesugebėjo aplenkti D. Mikalauskienės, kuri ir tapo nugalėtoja, surinkusi 129,34 balo.

IMGP5410

R. Zygmantienė liko antra atsilikusi nuo nugalėtojos tik o,74 balo (128,60).

IMGP5393

Trečią vietą išsaugojo R. Janušą (126,93).

Ketvirtoji vieta atiteko J. Litvaičiui, penktoji – Almai Ditkevičienei iš Ritos Kazlauskienės ūkio (Stakliškių seniūnija), šeštoji – M. Padelskienei, septintoji – Vilmai Aliulienei iš Vinco Žvirblio ūkio (Balbieriškis).

IMGP5512

Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, rėmėjų prizais.

Varžybas stebėjo ir palaikė savo sūnų Jurgį 2016 metų varžybų nugalėtoja Nijolė Litvaitienė, kuri 2005 metais buvo tapusi geriausia šalies melžėja.

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius pasakė, jog praeitais metais atgaivintos varžybos vyks kasmet.

Dalyvių apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Angelė Bajorienė

    Nuoširdus sveikinimas visiems dalyviams. Be pieno produktų tikriausiai nebūname nė vieną dieną, bet apie melžėjas /melžėjus pasakojama per retai. O juo labiau per mažai džiaugiamasi jų pergalėmis konkursuose, nes jie paprasčiausiai nevyko.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti