Geležinė „Zenito“ gynyba trečiajame kėlinyje paskandino „SkyCop“

IMGP3733

Karolis Urba

Rugsėjo 10 d. Prienų „SkyCop“ krepšininkai žaidė draugiškas rungtynes su Sankt-Peterburgo „Zenit“ komanda, kuri mūsų krašte yra surengusi stovyklą. Į Prienų sporto areną susirinkę sirgaliai pamatė dvi skirtingas rungtynių puses. Jei pirmoje mačo pusėje „SkyCop“ komanda sužaidė pagirtinai (36:43), tai po didžiosios pertraukos sunkiai rinko taškus ir neprilygo „Zenitui“ (67:92).

Ypač beviltiškai Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atrodė trečiajame kėlinyje, kuris buvo pralaimėtas net 17 taškų skirtumu (7:24). „Zenitas“ iškart po didžiosios pertraukos geležiniais gniaužtais sukaustė Prienų komandos puolimą. Stringančios atakos turėjo įtakos ir veiksmams gynyboje.

Deja, prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 24 taškai (43:67). Ketvirtajame kėlinyje „SkyCop“ komanda pagaliau parodė charakterį, atsirado žaidėjai, kurie sugebėdavo perskrosti „Zenito“ gynybą. Kai komanda trečiajame kėlinyje strigo, iniciatyvą parodė Darjušas Lavrinovičius, pelnydamas keturis taškus iš eilės.

„SkyCop“ komandoje 16 taškų pelnė Mindaugas Lukauskis, 11 – Darjušas Lavrinovičius, 10 – Kšyštofas Lavrinovičius 9 – Gintaras Leonavičius.

Pirmajame kėlinyje žaidimas buvo apylygis. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė vienas taškas (9:10). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. Mindaugas Lukauskis sumetė baudos metimus ir „SkyCop“ įgijo 2 taškų pranašumą (15:13). Deja, po pirmojo kėlinio „Zenitas“ turėjo 3 taškų persvarą (18:21).

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai įgijo 7 taškų pranašumą (24:31). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys 7 taškai (28:35). „SkyCop“ grįžo į žaidimą po dviejų tolimų Mindaugo Lukauskio ir Kšyštofo Lavrinovičiaus metimų (34:35). Kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė „Zenito“ krepšininkai ir įgijo 7 taškų persvarą (36:43).

Po didžiosios pertraukos Prienų komandos laukė tikras pragaras. Nuo pirmųjų trečiojo kėlinio minučių svečiai įjungė geležinius gynybinius gniaužtus ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai subyrėjo. Kėliniui įpusėjus „SkyCop“ krepšininkai sugebėjo pelnyti tik du taškus, o komandas jau skyrė 16 taškų (38:54).

Deja, bet antroje kėlinio pusėje situacija tik blogėjo ir „SkyCop“ taškų deficitas padidėjo iki 24 taškų (43:67).

Ketvirtajame kėlinyje situacija stabilizavosi, bet „Zenitas“ ir toliau diktavo savo sąlygas. Kėliniui įpusėjus svečiai jau pirmavo 31 taško skirtumu (47:78). Toks pats skirtumas švieslentėje buvo ir likus iki kėlinio pabaigos likus apie 1,5 min. (61:92). Sušvelninti rezultatą padėjo 6 iš eilės pelnyti Mindaugo Lukauskio taškai (67:92).