Garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklo „Susikirtimai“ finalinis koncertas – Prienuose liepos 25 d.

Susikirtimai 1500x786 Prienai

Nuo balandžio mūsų mieste buvo organizuojamas Kirtimų kultūros centro projektas „Susikirtimai“, kurio metu įvyko kūrybinės akustinių instrumentų, sintezatorių dirbtuvės, garsiniai pasivaikščiojimai ir pokalbiai su juos vedusiais kūrėjais Simonu Nekrošiumi, Vytautu Juozėnu ir Audriumi Šimkūnu. Projektui artėjant į pabaigą liepos 25 d. Prienų kultūros centre, Vytauto g. 35, įvyks finalinis renginys, kurio metu bendrame koncerte pasirodys visi kūrėjai su savo muzikiniais pasirodymais, performansais.

„Sala“ – tai eksperimentinės, psichodelinės, „šamaniškos“ ir, ko gero, daugiau nei vien tik muzikos projektas iš Utenos. Startavo jis 1999 metais, kuomet buvo išleistas pirmasis leidinys „Alas“. Jei klijuosi „Salai“ muzikines etiketes – jos nelimpa, nes dažnai muzika būna priemonė, o ne tikslas. Gyvi jos pasirodymai dažnai būna ir kaip iššūkis, ir kaip siekis, ir kaip patirtis, ir kaip teatras. Teatras, kuriame žiūrovai yra lėlės, o „Sala“ – virvučių valdytojai.

Simonas Nekrošius yra menininkas tarpdisciplinininkas, kuris specializuojasi garso meno srityje, eksperimentinio akustinio, elektroakustinio garso instrumentų, objektų kūrime. Jam artimos „Readymade“, „pasidaryk pats“ koncepcijos.  Į kūrybą ir meno objektą žvelgia kaip į procesą, todėl konkretus rezultatas dažniausiai nėra apibrėžtas, laiko tėkmėje gali kisti, transformuotis. Simono Nekrošiaus garso performansai yra sunkiai nuspėjami, nes juose daug besikeičiančių elementų ir įvykių, į kuriuos reaguodamas jis kuria savo vaidinimą.

„6P3S“ – tai Vytauto Juozėno ir jo kolegų muzikinis, eksperimentinis projektas. Įkvėptas savadarbių garso sistemų kultūros Vytautas Juozėnas ėmėsi konstruoti savo, visiškai analoginę, lempinę garso sistemą, su kuria karts nuo karto organizuoja slaptus vakarėlius neįprastose Vilniaus vietose – požeminėse perėjose, tarp bėgių, ant priemiesčio kalvelių. Stiprintuvai, sintezatoriai, lemputės, spyruoklės, schemos, lituokliai – visa tai yra Vytauto Juozėno kūrybos erdvė. Eksperimentų metu gimstantys muzikiniai kūriniai – tai sklandymas tarp kosminės techno, house, dub muzikos ribų.

Kviečiame visus atvykti į šį įdomų renginį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti