•  

   

   

   

   

Formuojasi tikroji dauguma?

Birželio 10 d. rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas tęsė konsultacijas dėl naujos valdančiosios koalicijos Taryboje formavimo. Šį kartą jis susitiko su Jungtinės frakcijos pirmininke Rima Zablackiene. Pokalbyje dalyvavo ir liberalcentristas Algirdas Kederys bei socialdemokratų frakcijos pirmininkas rajone Alvydas Vaicekauskas. Primename, jog šį derybų raundą socialdemokratai pradėjo deklaruodami, jog eina kartu su liberalcentristais. Tiesa, pastarieji oficialiai dar yra Tvarkos ir teisingumo – Liberalų sąjungos jungtinės frakcijos nariai, o jų lyderis Algirdas Kederys – šios frakcijos pirmininko pavaduotojas.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, Jungtinei frakcijai siūlomas mero pavaduotojo postas, o jį pretenduoja užimti darbietė Rima Zablackienė. Pasak politikės, ji yra įgaliota kalbėti dėl koalicijos formavimo Jungtinės frakcijos vardu. R. Zablackienė tiesiogiai į klausimą neatsakė, kaip ruošiasi dirbti koalicijoje, kurioje administracijos direktoriaus poste liko jos pačios smarkiai kritikuotas Algis Marcinkevičius. Anot darbietės, ji pasikeitusioje situacijoje nepretenduoja į administracijos direktoriaus postą, o darbo santykiai būsimoje, realioje koalicijoje pirminiame etape nebuvo aptarinėjami. Darbietės teigimu, asmeninės ambicijos neturi būti kliūtimi siekti aukštesnio tikslo – stabilumo Taryboje, kurio dabar labai trūksta. Pasak R. Zablackienės, atsakymai į visus klausimus turėtų išaiškėti liepos 4 d.

Socialdemokratų frakcijos Taryboje pirmininkas A. Vaicekauskas buvo santūresnis, tačiau patvirtino, jog derybos vyko ir buvo surasti bendri vardikliai. Vis tik, jo manymu, kalbėti, jog suburta naujoji valdančioji dauguma, dar per anksti, nes jokie susitarimai nepasirašyti.
Jungtinę frakciją rajono savivaldybės Taryboje sudaro trijų partijų atstovai: darbiečiai, valstiečiai ir konservatorius J. Krikštolaitis. Jei valstiečiai ne kartą deklaravo, jog jie dalyvaus bet kokio darinio formavime tik Jungtinės frakcijos sudėtyje, tai konservatoriaus J. Krikštolaičio dalyvavimas šiame procese nelabai aiškus. TS-LKD partijos Prienų skyrius yra priėmęs sprendimą pasitraukti į opoziciją, todėl neaišku, kaip bus traktuojamas šio jų partijos nario buvimas galimoje valdančiojoje daugumoje.

Tiesa, artimiausiu metu rajono konservatoriai ruošiasi aptarti šią situaciją. Gal tuomet ir paaiškės J. Krikštolaičio galimybės žengti koja kojon su visa Jungtine frakcija.

Tikėtina, jog socialdemokratai bandys sukurti kuo platesnę koaliciją, kad išvengtų netikėtumų, todėl dėti tašką dabartinėje politinėje karuselėje dar per anksti.
 
Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. Vilija Janulevičienė (Vj,,Už socialinį teisingumą")

  Žmogaus tokia jau natūra – įsitverti į tai, kas priimtina, miela, o ir naudinga. Yra posakis ,,Nesidžiauk radęs, neverk pametęs“. Su nauju žmogumi ateina ir viltis. Manyčiau, p.R.Zablackienei savo jėgas vertėtų išbandyti ne vicemerės pareigose, o administracijos direktoriaus. Sėkmės !

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti