•  

     

     

     

     

Festivalis “Siurprizas” – mažųjų atlikėjų debiutams ir džiaugsmui

kvitrina.com

Kovo 22 d. Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro salėje įvyko II respublikinis mažųjų atlikėjų festivalis „Siurprizas“, kurį organizavo Jiezno muzikos mokykla. Tai puiki dovana šalies mažiesiems atlikėjams, skirta šios įstaigos 30 metų jubiliejui. Nors manytume, kad turėtų būti atvirkščiai, bet nėra nuostabesnio būdo švęsti savo gimtadienį, tampantį dideliu džiaugsmu svečiams.

IMGP0972

Festivalis išties pateikė siurprizą – atvykti į jį buvo tiek norinčiųjų, kad pasirodymai būtų galėję tęstis nuo ryto iki vakaro be pertraukos, o gal dar ir ilgiau. Todėl, kaip sakė Jiezno muzikos mokyklos vadovė Aida Pūraitė-Jankauskė, teko nuliūdinti nemažai pateikusių paraiškas ugdymo įstaigų, nes ir taip svečiuose sulaukta apie 130 mažųjų atlikėjų ir 40 juos parengusių mokytojų. Toks dalyvių skaičius, švelniai tariant, nemažas iššūkis jiezniečiams, bet renginys pavyko – tiek vaikai, tiek jų mokytojai organizatoriams negailėjo šiltų atsiliepimų.

DSC_0011

Jau pernai įvykęs pirmasis „Siurprizas“ parodė, kad tai labai reikalingas ir trokštamas festivalis. Pasak A. Pūraitės-Jankauskės, mažiesiems iš tiesų nėra daug renginių, kur jie galėtų parodyti savo pasiekimus, todėl muzikinis startas be streso ir pirmieji teigiami įspūdžiai scenoje yra labai svarbu norint, kad vaikai būtų motyvuoti ir toliau muzikuotų. Jiezniškiai ir pernai pasistengė, kad renginys paliktų tik gerus įspūdžius, tad tikrai nenuostabu, kad norinčiųjų atvykti šiemet buvo bene dvigubai daugiau.

IMGP0980

Į festivalį atvyko 16 šalies ugdymo įstaigų atstovai: Alytaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“, Alytaus rajono meno ir sporto mokykla bei Daugų Vlado Mirono gimnazijos Daugų ikimokyklinio ugdymo skyrius, Birštono, Elektrėnų ir Garliavos meno mokyklos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyrius, Miko Petrausko, 1-oji, A. Kačanausko muzikos mokyklos, Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Kaišiadorių meno mokykla, Kaišiadorių r. Pravieniškių lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Mūsų – Prienų ir Birštono – kraštams atstovavo Jiezno muzikos mokykla ir Prienų meno mokykla bei „Ąžuolo“ progimnazija. Renginyje pasirodė mažieji dainininkai ir instrumentalistai, solistai ir įvairių sudėčių ansambliai.

DSC_0035               DSC_0177 DSC_0004              IMGP1165

Tokią daugybę mielų svetelių atvyko pasveikinti ir stebėti jų pasirodymus Prienų rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, skyriaus vyr. specialistė Virginija Zujienė, Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius. Jų pagyrimai ir įteiktos padėkos bei suvenyrai atlikėjams ir jų mokytojams buvo labai mieli.

IMGP0975

Tačiau pasirodė ir netikėtas, nelauktas svečias. Iš spalvotų dūmų debesies  išniro… Haris Poteris! Magijos šalies gyventojas džiaugėsi patekęs į tokią vietą, kur daug vaikų balsų skambesio, muzikos ir dainų. Smagu buvo Hariui ne tik savo burtus parodyti, bet ir pasimokyti šio to naujo – pažinti natas, instrumentus ir netgi bandyti jais groti. Atsidėkodamas už gražią šventę, jis išmokė vaikus ypatingo burtažodžio: garsiai jį ištarę ir padainavę mažieji išvydo atsiradusį didelį gražų tortą su fejerverkais. Argi ne puikus nuostabaus festivalio baigiamasis akordas? Dėl to tikriausiai nesiginčytų nei vienas, tądien pasirodęs „Siurprizo“ meninėje programoje ir paragavęs stebuklingojo torto.

Image-1  IMGP1044 DSC_0197

Nuvargo, turbūt, visi – ir organizatoriai, ir svečiai, bet išsiskirdami tarėsi dėl kito susitikimo kitąmet – juk buvo tokia jauki ir džiugi šventė, tiek daug įspūdžių ir patirčių, užsimezgusių draugysčių.

O Jiezno muzikos mokykla jau ruošiasi pagrindiniam jubiliejinės sukakties renginiui – gegužės 10 d. Jiezno bažnyčioje vyksiančiam III jaunųjų atlikėjų festivaliui „Baroko ritmu“ ir pažada: bus puiku!

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti